Plavba loďou hoci aj naprieč kontinentom

Mnohí  z tých, ktorí to už minimálne aspoň raz absolvovali, budú zdieľať tento pocit a skúsenosť. Aj krátkej výletnej plavbe loďou sa skutočne nič nevyrovná. Plavba loďou umožňuje odpočinok  a neopakovateľné pohľady niekoľkokrát denne. A vždy v inej pozícii či okolitej meniacej sa krajinnej scenérii.  Má to takú zvláštnu pohlcujúc atmosféru. Človek má chuť len bez slova stáť a prežívať daný moment. Zabudne na mnohé, len privrie oči a nechá sa unášať. Foriem a spôsobov ako stráviť dovolenku je mnoho. Rozhodnutie pre plavbu loďou, či už sám,  vo dvojici alebo ako súčasť väčšej skupiny cestovateľov, je  skutočne príjemná forma cestovania.  Môžete stáť pri zábradlí lode, vietor vám ovieva tvár, počujete zvuk čeriacich sa vĺn. Máte možnosť sledovať a vychutnávať si neustále sa meniacu scenériu na brehu rieky. Od východu až po západ slnka. V ostrom slnečnom svite, rannom opare a hmly plaziacej sa po rieke, ako aj pri náhlej búrke. Vychutnať si a tešiť sa z neustále sa meniacej scenérie pozdĺž brehov vodných tokov.  

plavba loďou
Plavba loďou je plná zážitkov

Plavba loďou spestrená zastávkami 

     Plavba po akejkoľvek rieke môže byť chápaná aj ako osobná možnosť rekreačného cestovania po známych vnútrozemských riečnych splavných cestách. Môže byť rôzne dlhá, tie najdlhšie plavby po rieke  netrvajú dlhšie ako dva týždne. Organizujú ich mnohé cestovné kancelárie a ich obľúbenosť stále narastá. Zvyčajne sa v priebehu každej plavby navštívi niekoľko lákavých prehliadkových miest na brehu rieky. Známe kozmopolitné mestá sa rozvíjali práve pozdĺž riek. Úplne  prvé obchodné cesty sledovali hlavne toky známych riek. Exitujú našťastie stále miesta, ktoré sú dostupné len plavbou loďou.  

plavba loďou
Plavba loďou s moderným Twin City Linerom

A dokonca bez morskej choroby 

    Plavby po rieke sú skvelé pre každého, možno najmä pre tých, ktorí túžia po uvoľnenejšej a intímnejšej forme cestovania. Tí, ktorí ešte nikdy nevkročili na loď, si užijú relatívnu ľahkosť plavby loďou riečnym korytom cez rieku s malou pravdepodobnosťou morskej choroby. Okrem toho, so zameraním na kultúrne skúmanie lokalít, sú riečne plavby ideálne pre tých, ktorí sa zaujímajú o umenie a históriu alebo majú všeobecný záujem o cestovanie. Každá rieka je jedinečná a každá plavba rozpráva iný príbeh rieky. Nielen o krajinách, ktorými preteká, ale aj o svojich plavebných komorách, kanáloch, scenériách a mostových konštrukciách. 

Komentovať