Pizza pec na drevo vytvorí nenapodobniteľnú chuť

Pizza je obľúbeným jedlom mnohých ľudí už po dlhé desaťročia. Niektorím vyhovuje pre svoju jednoduchú prípravu, iní zas nevedia odolať výnimočnej chuti rozmanitých prísad. Ale asi najrozšírenejšou skupinou obľúbencou sú tí, ktorí si ju proste len tak objednajú. Pizza je bezkonkurenčne najviac rozvážaným jedlom po domácnostiach. Množstvo ďalších sa tiež rado spolieha na vopred pripravené mrazené pizze. Bez ohľadu na to, ako pripravujete vašu pizzu, existujú určité obmedzenia, ako rýchlo ju vaša domáca rúra dokáže upiecť. Pri klasickom ohreve trvá 20 až 30 minút predhriať rúru, plus osem až 15 minút pizzu upiecť. Pizza pec na drevo však dosiahuje oveľa vyššie teploty a to prudko skracuje čas prípravy pizze. Vo výsledku môžete očakávať, že sa vaša pizza v peci na drevo (v závislosti od hrúbky cesta) sa pečie len dve až päť minút. 

pizza pec na drevo
Pizza pec na drevo s kapacitou 9 x pizza

Čo spôsobuje rozdiel v chuti? 

Ak ste už niekedy jedli pizzu pripravovanú v peci na drevo, nepochybne ste si všimli výrazný chuťový rozdiel. Čiastočne vylepšená chuť je aj vďaka rovnomernému rozloženiu tepla. Použitím dreva na pizzu navyše dodávate vášmu výrobku jedinečnú dymovú príchuť, ktorú použitím tradičnej domácej pece nie je možné replikovať. Vedeli ste, že pečenie na otvorenom ohni v peci na drevo pripraví vašu zeleninu a ovocie rýchlejšie a to im pomáha udržať si špecifické živiny a antioxidanty? Dlhší proces prípravy pizze môže spôsobiť únik týchto antioxidantov či živín a znížiť tým nutričnú hodnotu ingrediencí.  

pizza pec na drevo
Pizza pec na drevo vytvára jedinečnú chuť

Pizza pec na drevo je ekologická 

Každý kto chce udržiavať ekologický životný štýl vyhľadáva spôsoby, ako znížiť svoju spotrebu energie. V tomto prípade je vynikajúcou voľbou práve pec na drevo. Drevená pec nevyžaduje na svoju činnosť žiadnu elektrinu ani plyn. Jediným jej zdrojom energie je teplo z ohňa. Ak si teda budete pochutnávať na chuti pizze vyrobenej v peci na drevo, môžete mať zároveň aj dobrý pocit z šetrenia našej planéty. 

Komentovať