Pivo a jeho pozitíva

pivo

Pivo – najobľúbenejší alkoholický nápoj na svete

Čo je vlastne pivo a za čo je zodpovedné?

Pivo je kvasený alkoholický nápoj. Vyrába sa z chmeľu, sladu a vody. Je to je najznámejší a najrozšírenejší alkoholický nápoj na svete.  Ak by sme to chceli spočítať, tak na svete existuje okolo 5000 pivovarov a takmer 20 000 rôznych značiek piva. Vyrába sa v pivovaroch a každá krajina, ktorá pivo vyrába, vkladá do receptúry kúsok z vlastných tradícií. Napríklad aj rôzne druhy korenín.

Pitie piva na Slovensku má dlhoročnú tradíciu, ale to určite všetci veľmi dobre viete.

Vplyv piva na naše zdravie

Niektorí ľudia si dodnes myslia, že tento nápoj nie je alkohol. Pivo však okrem iného, môže veľmi dobre pôsobiť  na naše telo. Niektorí dokonca hovoria, že je zdravšie ako voda. Obsahuje totižto veľké množstvo vitamínov skupiny B, ďalej tiež minerály – horčík, železo a zinok. Je dokázané, že je nižší výskyt infarktu u ľudí, ktorí pijú pivo ako u abstinentov, pretože pomáha potláčať usadzovanie tuku v cievach. Prísady v pive tiež zamedzujú zoskupovanie červených krviniek a tvorenie krvných zrazenín.

Chmeľ, z ktorého sa pivo vyrába, ukľudňuje nervy. Je takmer ideálne vypiť pohár piva pred spaním. Pivo zvyšuje chuť do jedla, pomáha pri vysokom tlaku, ničí infekcie, pretože spomaľuje biohemické procesy v krvi, zlepšuje pamäť, ničí obličkové kamene, tiež pomáha pri chudnutí. Je mnoho rôznych teórií o pive a o jeho účinku, nikdy však nezabúdajte  na príslovie „všetkého veľa škodí“.

No Responses

Komentovať