Pilčícka obuv a jej unikátny dizajn

Dizajn topánok drevorubača zvyčajne – aj keď nie vždy – preferuje tvar štvorcovej špičky pred tou úzkou. Kvalitná pilčícka obuv by mala byť vyrobená s dvojitým lemom. Mnoho výrobcov pilčíckej obuvi tento krok preskočí, aby šetrili náklady, ale dvojité lemovanie – ktoré pomocou dvoch vrstiev šitia pripevňuje topánku k podrážke – vytvára omnoho odolnejšiu topánku. Práve vďaka dvojitému lemu je topánka viac vodotesnejšia. Znižuje sa počet trhlín a štrbín, do ktorých môže preniknúť vlhkosť. Ak pracujete vonku, má to zásadný význam. Mokré nohy po dlhšiu dobu sú nielen nepríjemné, ale môžu vám spôsobiť aj rôzne ochorenia. Ak bývate celý deň na nohách, najmä na mokrom povrchu alebo na nerovnom teréne, je takmer nevyhnutnosťou podpora päty a členkov. Dizajn pilčíckej obuvi vyniká aj v tomto aspekte.

pilčícka obuv
Špeciálna pracovná protiporezová pilčícka obuv Eibe

Oceľová špica nutnosťou

Ďalším doplnkom, ktorým by mala pilčícka obuv disponovať,  je oceľová špica. Niektoré remeslá si vyslovene vyžadujú pre zamestnanie topánky s oceľovou špicou, napríklad práca v sklade a iné činnosti s ťažkým nákladom. Je to z dôvodu regulácie od firmy alebo politiky zamestnávateľa. Aj práca drevorubača je samozrejme podmienená nosením obuvi s oceľovou špicou. Pracovníci manipulujú s ťažkými bremenami, a asi nikto nechce naplno pocítiť ich váhu na svojom chodidle. Aj keď sa vám môže zdať obuv s oceľovou špicou ako nepohodlná, pri správnom osadení ocele by ste mali mať dostatočný priestor na to, aby sa vaše prsty pohybovali komfortne aj v tejto obuvi.

pilčícka obuv
Pilčícka obuv – Cofra Strong

Špeciálna protiporezová lesnícka – pilčícka obuv – Cofra Strong

Dobrým príkladom kvalitnej pilčíckej obuvi je pár Cofra Strong. Táto obuv je vyrobená špeciálne proti porezaniu a prerezaniu motorovou pílou. Predná časť je upravená tak, aby chránila nohy pilčíka pred možnými zraneniami spôsobené nebezpečnou reťazou motorovej píly (pri vysokých otáčkach). Nárt je prekrytý extra ochranným materiálom, kde je všitá špeciálna ochrana odolná proti zubom motorovej píly.

Komentovať