Pekné a pohodlné sedačky pre vaše obývačky

Obývačka je vo väčšine prípadov ten najfrekventovanejší priestor v domácnosti, slúži na relax aj zábavu, striedajú sa tu návštevy, takže do istej miery by mala spĺňať aj estetické nároky na reprezentačné účely a vďaka deťom sa zase často mení na ihrisko či tvorivý kútik. A keďže sedačky sú takmer vždy dominantným prvkom obývačky, mali by spĺňať naozaj množstvo nárokov a požiadaviek ako aj kvalít, ktoré dokážu bez problémov zvládnuť napríklad aj detské šantenie a skákanie po sedačke. Ako teda vybrať tú správnu a dokonalú? Aby bola skutočne kvalitná, odolná, pohodlná a zároveň pekná, moderná, dizajnová aj dostatočne reprezentatívna? Nároky na takú sedačku sú naozaj obrovské.

sedačka

Klasická, ale predovšetkým pohodlná sedačka.

Vyberáme sedačky – dokonalý dizajn či pohodlné sedenie?

Ideálne je nájsť sedačky, ktoré spĺňajú oboje súčasne – dokonalý dizajn aj pohodlné sedenie. Pamätajte však na fakt, že kompromisy vzhľadom ku kvalite a pohodliu sedenia sa nevyplácajú. Najmä pretože aj tá dizajnovo najdokonalejšia a najmodernejšia sedačka sa nepohodlným sedením mení na nepraktickú a nefunkčnú. Doprajte si preto pokojne moderné sedačky, ale vyvarujte sa príliš tvrdého alebo naopak prehnane mäkkého a hlbokého sedu, v ktorom sa žiadna návšteva a ani vy osobne nebude cítiť príjemne a pohodlne. Jediným možným riešením ako predchádzať takémuto omylu je vyskúšať sedačky a komfortnosť ich sedenia priamo na predajni a to aj v prípade, že sedačku plánujete kúpiť výhodnejšie prostredníctvom e-shopu. V takom prípade zvoľte e-shop, ktorý má aj svoje kamenné predajne, kde si môžete sedačky osobne pozrieť a vyskúšať.

sedačka

Rohová sedačka na ktorej sa bude sedieť len pohodlne.

Sedačky a pohovky – umiestnenie v interiéri

Ešte pred samotným výberom je dôležité naplánovať, kam chcete sedačku či pohovku v rámci interiéru umiestniť. Nájsť vhodné miesto pre sedačku však môže byť niekedy zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Podstatné sú totiž nielen správne rozmery, ale aj samotná orientácia vzhľadom na okná a dvere (napr. sedačky nie je vhodné umiestniť priamo oproti oknám ani v blízkosti dverí či radiátorov). Dodržať by sa mala aj optimálna vzdialenosť sedačky od televíznej obrazovky (najmä pri televízoroch veľkých rozmerov, ktoré sú dnes v móde), inak budete čoskoro potrebovať okuliare. Prístup k sedačke či pohovke by mal byť tiež bezproblémový a ničím neobmedzovaný.

Komentovať