Pedikúra ozdravuje nohy

Pedikúra je všeobecne známa ako kozmetické ošetrenie chodidiel a nechtov na nohách. Priemerný človek prejde 8 000 až 10 000 krokov za deň. To spôsobuje opotrebenie na nohách, ktoré môže byť škodlivé, ak nohy nie sú správne udržiavané. Pedikúra na nohách je skvelým spôsobom, ako zaistiť základnú starostlivosť o vaše nohy. Pravidelná pedikúra môže pomôcť odhaliť skoré príznaky napríklad plesňových infekcií. Tieto stavy sa liečia ľahšie, keď sú identifikované v skorších štádiách.

pedikúra

Pedikúra nohy uzdravuje.

Pedikúra a jej výhody

Znižuje šance na infekcie – Pedikúra znižuje pravdepodobnosť infekcií. Strihanie a čistenie nechtov na nohách bráni ich rastu dovnútra a spôsobeniu infekcie. Odstraňovanie nečistôt a baktérií z vašich nôh pomôže predchádzať chorobám a poruchám nechtov (plesní) a zápachu nechtov.

Zachováva vlhkosť pokožky – Pedikúra zahŕňa namáčanie v teplej vode a masáže olejmi a pleťovými vodami, ktoré pomáhajú chrániť vlhkosť a integritu vašich chodidiel. Hydratované chodidlá majú menšiu pravdepodobnosť vzniku pľuzgierov alebo iných problémov s chodidlami.

Odlupuje starú kožu – Odstránenie odumretej pokožky na nohách, najmä na päte, podporuje nový rast buniek, ktorý vytvára hladšie a atraktívnejšie chodidlá.

Podporuje obeh – Najpríjemnejšou súčasťou pedikúry salónu je masáž. Masáž pomáha obehom a zmierňuje napätie nôh. Zvýšenie krvného obehu môže znížiť bolesť a pomôcť distribuovať teplo v celom tele.

pedikúra

Pedikúra zjemňuje chodidlá.

Uvoľňuje telo – Dobrá pedikúra môže byť veľmi relaxačná. Pomáha zmierniť stres a môže byť terapeutická. Takáto terapia zmierňuje napätie, stuhnutosť a zvyšuje pohodu.

Pravidelnosť

O nohy sa v porovnaní s inými časťami tela, ako sú ruky a tvár, staráme menej. Zdravé chodidlá sú však životne dôležité pre naše zdravie, preto nezabudnite na pravidelnú starostlivosť! Či už idete do salónu, alebo si robíte vlastnú pedikúru, nezabudnite si aspoň raz mesačne nechať jeden deň pre nohy, aby si chodidlá udržali dobrý stav. Či už potrebujete zjemniť chodidlá, alebo len hľadáte deň rozmaznávania, perfektným riešením je dať si pedikúru. S trochou času a trochou úsilia budete mať hodvábne nohy a dokonale vyleštené nechty, ktoré zanechajú u každého dobrý dojem.

Komentovať