PC stolíky – na čo si dať pozor pri výbere

PC stolíky DREVONAPC stolíky sa stávajú už takmer bežnou súčasťou každej domácnosti, najmä teda detských izieb a pracovní a sú tiež neoddeliteľnou súčasťou všetkých kancelárií. Pokiaľ trávite doma vy alebo vaše deti veľa času pri počítači, poprípade potrebujete zariadiť svoju novú kanceláriu, určite sa vás problematiky kúpy nových PC stolíkov týka. Čím sa však riadiť pri ich výbere? Ktoré parametre sú dôležité, aby ste so svojim výberom boli spokojní ešte niekoľko rokov a neoľutovali ho? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcom článku, ktorý sme pre vás prichystali.

Pc stolíky alebo písacie stolíky? Aké sú rozdiely?

V prvom rade je dôležité vedieť, v čom sa líšia obyčajné písacie stoly a PC stolíky, aby ste náhodou nekúpili ten nesprávny. V prípade, že nový stôl potrebujete práve na prácu s počítačom, písací stôl by bol pre vás čoskoro naozaj nepostačujúci. Prečo?

Väčší priestor pre prácu alebo pre monitor?

Prvým rozdielom je, že písacie stoly majú síce väčšiu hornú dosku ako PC stolíky, ale to z toho dôvodu, že pri PC stolíkoch zaberá miesto na hornej doske vyvýšené miesto určené pre monitor, čo sa vám pri práci s počítačom zíde oveľa viac než obrovský pracovný priestor na stole.

pc stolíkAby sa počítač stal súčasťou stola…

Druhým rozdielom je, že zatiaľ čo písacie stolíky obsahujú zväčša jeden – dva šuplíky, poprípade jednu menšiu skrinku na odkladanie tých najpotrebnejších vecí, PC stolíky vám ponúknu množstvo priehradiek, kde môžete uložiť jednotlivé komponenty počítača a tie sa tak stanú priamo súčasťou stola. Vďaka PC stolíkom vám tak pri práci nebudú zavadzať žiadne káble a podobne. Taktiež oceníte napr. funkciu vysúvacej poličky pre klávesnicu alebo priestor vyhradený zvlášť pre najväčšiu a najťažšiu súčasť počítača – pre počítačovú skrinku.

Pc stolíky s maximálnou mierou komfortu

Ak si chcete pri svojej práci dopriať ešte väčší komfort, odporúčame vám poobzerať sa po predajni a nájsť PC stolíky, ktoré vám ponúknu aj možnosti nastavenia výšky či šírky. Tiež by ste nemali zabudnúť na kvalitnú kancelársku stoličku, bez ktorej vám nepomôže ani ten najlepší PC stolík.

Komentovať