Parkovací asistent vylepšenej kvality

Parkovanie býva zavŕšením našich jázd. Pre niektorých len čerešničkou na torte, pre iných náročnou a zádumčivou činnosťou. Aby vám už viac nebehali myšlienky po nešťastných udalostiach, vybavte sa spoľahlivou doplnkovou výbavou do auta. Jednou z nich je parkovací asistent, ktorý vás hneď po zistení prekážky začne varovať.  

parkovací asistent
Parkovací asistent Vertex XD 368 BASIC 14/18

Parkovací asistent krok za krokom  

Prejdeme ale na začiatok. Parkovací asistent sa aktivizuje hneď po zaradení spiatočky. Ďalej sa za tým skrývajú vysokofrekvenčné zvukové vlny. Tie snímajú okolie a po náraze a spätnom odraze vyhodnocujú aktuálnu vzdialenosť auta od prekážky. Výsledok závisí nielen od parametrov parkovacieho asistenta, ale aj od vozidla. Každé auto má inú dĺžku či mieru a intenzitu zatáčania. Všetko musí prebiehať v súčinnosti, aby sa vám naskytla čo najpresnejšia informácia o prekážke. Parkovací asistent tak riadi, ako natočiť volant a kedy zaradiť spiatočku, aby parkovanie prebehlo bez problémov.  

parkovací asistent
Parkovací asistent Vertex XD 364 LED GRAF displej

Nie je to sen, ale chytrý spôsob parkovania  

Modelová situácia sa začína tým, že hľadáte vhodné miesto na parkovanie. V tej chvíli aktivujete parkovací asistent, pomaly manévrujete. Asistent premeriava aktuálnu vzdialenosť medzi jednotlivými zaparkovanými autami. Ak sa naskytne dostatočne veľká medzera, upovedomí vás, aby ste zaradili spiatočku a zaparkovali. Podľa typu parkovacieho asistenta buď prevezme parkovanie za vás, alebo ovláda pohyb dopredu a dozadu.  

Taktiež sa nemusíte obávať veľkých zásahov a zmien na aute. Parkovací asistent umiestnite napr. pomocou klipov na spätné zrkadlo. Ak si nie ste istí, či montáž vykonávate správne, kontaktujte skúsený servis alebo predajcu. Všetko základné nájdete v priloženom návode, no samozrejme, vyžaduje si to istú zručnosť. Výhodou je, že v kompletnom balení by ste mali nájsť aj frézovací vrták na otvory. Základom sú štyri senzory s kabelážou, riadiaca jednotka a displej (v spätnom zrkadle)…. A jazda sa môže začať!    

Komentovať