Parkovací asistent veľmi inteligentne vyhodnotí podmienky pre vaše cúvanie a parkovanie

Nie je hanbou nechať si poradiť pri cúvaní a parkovaní. Oveľa zahanbene sa budete cítiť po náraze do susedného vozidla alebo inej prekážky na ceste. Parkovací asistent nie je vítanou pomôckou len pre začiatočných šoférov, ale pre každého bez ohľadu na roky praxe. Parkovanie vám dokáže sťažiť akákoľvek „maličkosť“. Je veľmi pravdepodobné, že za zhoršených svetelných podmienok, teda za tmy, šera a pod. si za autom nevšimnete takmer nič. Parkovanie neraz podmieňuje len pár centimetrov. Je to dosť málo na to, aby ste si mohli skúšať, čo je nad vaše sily. Zakaždým treba zaparkovať rýchlo, plynulo, ale zároveň pozorne a s dôrazom na každý detail. To je často nadľudské možnosti. Preto je výhodné zaobstarať si parkovací asistent s displejom a zvukovou signalizáciou na varovanie pred blízkou prekážkou.

parkovací asistent

Parkovací asistent uľahčuje parkovanie.

Čo obsahuje parkovací asistent?

Parkovací asistent funguje za pomoci štyroch alebo šiestich ultrazvukových senzorov, ktoré sa inštalujú v zadnej časti vozidla. Aktuálne informácie o vzdialenosti prekážky sa vám zobrazia na kvalitnom multifunkčnom monitore. Ak sa rozhodujete pre parkovací asistent, zvážte, čo bude pre vás najlepšou alternatívou. Kompletné príslušenstvo by malo pozostávať aj z parkovacích kamier umiestnených v spätných zrkadlách a rovnako aj v zadnej časti. Takýto parkovací asistent vám umožní prepínať medzi jednotlivými pohľadmi z kamier. Dostupné sú aj kombinované informácie z kamier a ultrazvukových senzorov.

parkovací asistent

Parkovací asistent je aj pre skúsených vodičov.

O akých funkčných vlastnostiach treba vedieť v súvislosti s moderným parkovacím asistentom?

Úžitkové vlastnosti typické pre inovatívny parkovací asistent dokázali kategorizovať parkovanie na manuálne a samočinné. Tieto pojmy by ste si rozhodne mali ozrejmiť, ak v blízkej budúcnosti budete mať záujem doplniť výbavu vo svojom aute o parkovací asistent. Samočinné parkovanie aktivujete tlačidlom pri riadiacej páke. Hneď nato systém umožní nájsť voľné miesto na zaparkovanie. Senzory musia najprv vyhodnotiť, respektíve odmerať voľné miesto (po šírke a dĺžke). Ak miesto vyhovuje pre konkrétny automobil, vodič o tom získa informáciu na multifunkčnom monitore. Následne po zaradení spiatočky preberie „velenie“ inteligentný systém vášho parkovacieho asistenta. Vozidlo počas celého parkovania pracuje samostatne, vodič používa len brzdový a spojkový pedál. Pri ukončení parkovania musíte zaradiť prvý rýchlostný stupeň. Ide o veľmi precízne parkovanie s presnosťou na 5 cm. Samozrejme, vždy máte možnosť vypnúť funkciu a zaparkovať manuálne. Ale… Čo je pre nás výhodnejšie?

Komentovať