Paralyzéry – jednoduchý a funkčný nástroj na sebaobranu

paralyzér

Paralyzéry – účinné obranné prostriedky

Z médií ale aj z rozhovorov s ľuďmi pohybujúcimi sa nie len v mestách, ale aj na vidieku, je jasný trend narastajúceho pocitu strachu o vlastnú bezpečnosť. Jedná sa tu hlavne o pocit, keďže podľa všetkých policajných štatistík počet násilných trestných činov na našom území má jasne klesajúcu tendenciu. Avšak štatistika je jedna vec a snaha ľudí sa efektívnejšie brániť je vecou druhou. Práve na schopnosti sebaobrany sú ideálne rôzne prostriedky ako obušky, boxery, kasery, alebo aj paralyzéry.

Každý z týchto nástrojov má svoje výhody aj nevýhody a je na každom, ktorý si vyberie. Pretože niekedy môže byť aj ten najlepší prostriedok sebaobrany zbytočný pokiaľ ho človek nevie využiť vo chvíli ohrozenia.

Prostriedky na sebaobranu treba vedieť používať

Ako už bolo spomenuté v článku vyššie, každý prostriedok na sebaobranu treba vedieť využívať a správne používať. Lebo inak to môže mať presne opačné účinky ako od daného prostriedku požadujeme. Či už máme na mysli paralyzéry, obušky alebo boxery. Dôležité je ich dokonalé ovládanie v prípade ohrozenia a krízovej situácie.

Rovnako to funguje aj s bojovými umeniami alebo systémami sebaobrany. Pretože na ulici v krízovej situácii spravíte iba to, čo máte podvedome naučené a nie to, čo si myslíte, že by ste mali spraviť. Tu žiadna možnosť na reparát nebude. Práve toto je výhodou systémov sebaobrany, ako je napríklad Krav Maga, v porovnaní s bojovými umeniami. Pri sebaobrane je výuka postavená na modelových situáciách, zatiaľ čo bojové umenia sú viac duchovné.

Paralyzéry sú jednoduché na ovládanie a obsluhu

paralyzéry

Paralyzér UZI 2 Miliony Voltov s alarmom a svetlom

A práve pre toto sú paralyzéry čoraz obľúbenejšie. Ich ovládanie je jednoduché a vďaka ich skladnosti je ich využitie rýchle a bezproblémové. Keďže nemusíte udierať ani sa trafiť na konkrétne miesto, úplne postačuje priblížiť sa k telu útočníka a vyslať impulz. Na ovládanie paralyzéru teda nepotrebujete žiadny dlhodobý tréning, stačí ho iba udržovať nabitý a je tým pádom kedykoľvek použiteľný.

Ak teda hľadáte jednoduchý, efektívny a relatívne lacný nástroj, ktorý pomôže zvýšiť vaše šance na bránenie sa pred potencionálnym útočníkom. Vaša voľba by mala byť jasná. Skúste sa poobzerať po paralyzéry a určite nebudete ľutovať.

Komentovať