Papuče pre deti v správny čas

Rodičia sú niekedy príliš nedočkaví, aby ste mohli ozdobiť nožičky svojho drobca elegantnými papučkami. Netreba sa však uponáhľať, detské papuče by ste svojej ratolesti mali začať nasadzovať až od istého veku. V akom veku teda môže vaše dieťa začať nosiť papučky a aký typ je ten najvhodnejší? Pokúsime sa odpovedať na niektoré otázky, ktoré majú rodičia ohľadom papučiek pre deti, vrátane správneho času na kúpu prvého páru.

papuče
Papuče Rak sú pohodlné, ľahké a umožňujú komfortnú chôdzu.

Papuče by nemali byť prvá obuv vášho dieťaťa

Odkedy je teda vhodné nasadzovať papuče vašim deťom? Ak sa vám táto otázka objavuje v hlave, odporúčame vám počkať minimálne do času, kým bude vaše dieťa schopné chodiť v klasickej obuvi. Papučky totiž nie sú ideálny typ obuvi, v ktorej by sa mali deti učiť chodiť. Je to voľnejšia obuv a noha v nich nedrží až tak pevne. Veľa odborníkov odporúča, aby ste vaše dieťa učili chodiť najprv bez akejkoľvek obuvi. Je to preto, že chodenie naboso môže pomôcť dieťaťu zhromažďovať koordináciu a lepšie vyvažovať  jeho kroky. Ak ste opačného názoru, a predsa- len by ste boli radšej, aby sa vaša ratolesť učila chodiť v topánkach, odporúčame vám potom zaobstarať pár s mäkkou podrážkou, ktorý je pohodlný, priedušný a pružný. Obuv je samozrejme skvelá vec aj na ochranu nôh dieťaťa pred akýmkoľvek úrazom alebo pred chladnými podlahami v zimných mesiacoch. Neznamená to však, že by ste mali dieťaťu pripútať topánky len čo začne chodiť. Malé dieťa by malo na začiatku, keď začne chodiť, cítiť pod sebou povrch po ktorom chodí. A na to sú ideálne práve detské papuče.

papuče
Štýlové riflové papuče pre deti

Sledujte signály

Bábätká a deti sú jemné, rovnako ako ich nožičky. Ak sa už dieťa naučí chodiť s topánočkami či papučkami, musíte si dať pozor na možné nasledujúce varovné signály, aby ste sa uistili, že obuv nepoškodzuje nohy vášho dieťaťa. Prajeme vášmu dieťaťu úpešné prvé kroky v obuvi 🙂

Komentovať