Pánske košele patria do šatníka každého muža

pánske košele

Pánske košele dnes nájdete v rôznych farbách a farebných variáciách

Pánske košele, podobne ako oblek, patria k tej časti pánskeho oblečenia, ktorá by rozhodne nemala chýbať v šatníku žiadneho muža. V základnej výbave každého muža by malo byť hneď niekoľko kúskov tohto oblečenia, pretože pánske košele sú tak univerzálnym kúskom šatníka, že je možné nosiť ich kamkoľvek a takmer bez obmedzenia. (Kvalitné pánske košele môžete nakupovať napr. aj tu.)

Pánske košele sú vhodné na voľnočasové aktivity ako aj na pracovné či príležitostné udalosti a v prípade oficiálnych alebo slávnostných príležitostí sú absolútnou nevyhnutnosťou. Môže sa vám zdať, že všetky pánske košele vyzerajú v podstate rovnako, ale pozornému oku neuniknú určité rozdiely.

A to nielen v kvalite látky či vo farbe, ale aj v tom, či majú napr. dlhý alebo krátky rukáv, náprsné vrecko, manžety, skryté alebo zvýraznené gombíky, prípadne aký majú strih a tvar goliera. Sú to možno len detaily, ale práve tie vytvárajú celkový dojem. Pretože pánska móda je rovnako dôležitá ako dámska móda.

Ako a podľa čoho vyberať pánske košele?

pánske košele

Pánska košeľa slim fit s krátkym rukávom

Pri výbere správnej pánskej košele je potrebné riadiť sa tromi najdôležitejšími rozmermi a to obvodom krku, strihom košele (vhodný strih sa určuje podľa vášho obvodu cez prsia a pás) a dĺžkou rukáva.

Typické označenie pre pánske košele sa odvíja od obvodu krku, ktorý je potrebné zmerať krajčírskym metrom (najčastejšie sa uvádzajú na košeliach veľkosti od 38 až po 46 cm).

Pri klasických pánskych košeliach s dlhým rukávom je dôležité, aby bol rukáv dostatočne dlhý a presahoval úroveň zápästia.

Správna veľkosť pánskej košele je dôležitá

pánska košeľa

Najdôležitejšie je, aby golier sedel perfektne

Správne zvolená veľkosť pánskej košele je alfou a omegou dokonalého outfitu. Správne zvolené pánske košele musia dokonale sadnúť nielen v obvode okolo krku (pri zapnutí goliera by mala byť jeho voľnosť maximálne na dva prsty), ale aj v ramenách a na celom trupe.

Košeľa sa nesmie otvárať v miestach medzi gombíkmi a mala by byť aj primerane dlhá, aby pri sedení nevyliezala z nohavíc. Okrem klasického strihu pánskej košele, ktorá je v každej časti rovnako široká, sú dostupné aj pánske košele (tzv. slim) so zoštíhleným strihom vhodné pre štíhle a vyšportované typy postavy.

Komentovať