Pánske hodinky sú symbolom spoločenského postavenia muža

pánske hodinky

Luxusné hodinky pre pánov každého veku

Tí z vás, ktorí sa čo i len trochu zaujímajú o módu a trendy, mi určite dajú za pravdu, že luxusné pánske hodinky boli a pravdepodobne aj vždy budú akýmsi symbolom spoločenského postavenia muža, či už je ich majiteľ elegán alebo športovec.

No keďže o svoju pozornosť a povedomie bojuje mnoho prestížnych značiek, vybrať si tie pravé môže byť pre neskúseného nákupcu dosť náročné. Aby sa vám teda nestalo, že prídete do predajne hodiniek s tým, že nebudete vedieť od ktorého konca začať, v tomto článku sa vám budem snažiť pomôcť vybrať tie pravé hodinky pre vás či vášho blízkeho.

Luxusné pánske hodinky

Poďme si teda v krátkosti predstaviť 3 základné kategórie luxusných pánskych hodiniek. Cena je totiž pre mnohých rozhodujúca a nie každý na hodinky mieni minúť všetky svoje úspory.

Nižšia trieda

pánske hodinky

Čo o vás prezrádzajú vaše hodinky?

Skvelým príkladom pre túto kategóriu sú pánske hodinky 88 Rue Du Rhone. Táto švajčiarska značka má naozaj širokú ponuku kvalitných hodiniek, ktorých ceny sú naozaj ohromné. Zaplatíte za ne približne $700 – $1.500. Napriek tomu, že v kategórií luxusných hodiniek sú nováčikom, táto značka má už dlhoročnú tradíciu. Vyvinuli ju dokonca vnuci inej prestížnej švajčiarskej značky, Raymond Weil. Z ďalších značiek v tejto kategórií spomeniem hodinky Bulova, Longines, Accutron…

Stredná trieda

Táto kategória je trochu komplexnejšia a práve z nej si svoje hodinky vyberá aj väčšina hodinárov. Tieto kúsky vás vyjdú na $2.000 – $5.000 a vyberať si môžete zo značiek ako, TAG Heuer, Montblanc, Bell & Ross. Za pozornosť však stoja aj pánske hodinky Bremont, IWC, Baume & Mercier.

Ak si na hodinkách chcete dať naozaj záležať a váš rozpočet to dovoľuje, skúste investovať čo najviac. Luxusné a bezchybné hodinky z tejto kategórie vám poslúžia ako vynikajúci symbol spoločenského postavenia, čo je pre tých, ktorí si chcú budovať meno a reputáciu určite iba pozitívum.

Vyššia trieda

pánske hodinky

Športové pánske hodinky

Ak sa nachádzate v takej finančnej situácii, že vám nerobí problém dať za jedny hodinky $30.000, táto kategória naozaj fenomenálnych pánskych hodiniek, do ktorej radíme značky, ako Audemars Piguet, Cartier či Zenith, je práve pre vás.

Ak sa vám hodinky tejto triedy dostanú do rúk, stanete sa svedkom precíznej a vysoko kvalitnej ručnej práce. Takéto hodinky často obsahujú rôzne doplnky, ktoré na normálnych hodinkách budete hľadať len ťažko, a to napríklad drahé kovy, šperky, zložitejšie mechanizmy, tourbillony a pod.

Nezabúdajte, že pánske hodinky dokážu o človeku veľa povedať a zopakujem to ešte raz, považujú sa symbol spoločenského postavenia. Navyše je to ozdoba zápästia, ktorú budete nosiť snáď každý deň. Dajte si na ich výbere záležať. Vyberte si správne a podčiarknite svoju pánsku eleganciu.

 

Komentovať