Pánske hodinky – ako sa zorientovať v ich ponuke?

pánske hodinky

Uprednostňujete klasické…

Viete si správne vybrať kvalitné pánske hodinky? Vyznáte sa v množstve rozličných typov hodiniek či popise ich kvalít a odborných funkcií? Možno často ani presne netušíme, čo ktorý údaj v popise presne udáva a znamená a tak aj keď sa môže výber hodiniek zdať pomerne jednoduchou záležitosťou, nie je tomu vždy tak a to najmä v prípade, že si zakladáte nielen na dokonalom dizajne, ale aj na prvotriednej kvalite či špeciálnych funkciách.

Niekoľko nasledujúci rád vám možnom pomôže lepšie sa zorientovať v ponuke a upozorní vás, na ktoré údaje sa pri výbere máte zamerať, aby ste si vybrali naozaj kvalitné pánske hodinky, ktoré vám budú spoľahlivo slúžiť aj niekoľko rokov.

Aké pánske hodinky si vybrať?

pánske hodinky

…športové…

Pánske hodinky si muži volia najčastejšie na základe typu ciferníku (analógové, digitálne alebo kombinované), rozmeru (muži zväčša uprednostňujú masívnejší typ hodiniek), tvaru a materiálu či povrchovej úpravy.

V súčasnosti pánske hodinky či ich remienok môžu byť vyrobené naozaj z rôznych materiálov od plastu, gumy, silikónu či textilnej tkaniny, ktoré sú určené skôr pre športové typy hodiniek, až po kožu a materiály ako napr. mosadz, nerezová, pozlátená a chirurgická oceľ či TITÁN (veľmi kvalitný kov určený aj pre alergikov).

Pánske hodinky – čo je potrebné o nich ešte vedieť?

pánske hodinky

…alebo unikátne pánske hodinky?

Ďalším dôležitým kritériom pre výber hodiniek je typ mechanizmu (strojčeka), vďaka ktorému vaše hodinky fungujú. K najpoužívanejším v súčasnosti patrí quartzový strojček, ktorý je presný a nenáročný na prevádzku, ale na rozdiel od mechanického strojčeka je poháňaný batériou.

Rozdiel v kvalite pánskych hodiniek spočíva aj v krycom sklíčku chrániacom ciferník, sklíčko by malo byť dostatočne odolné voči nárazu či poškriabaniu, preto sa vyhnite plastovému a radšej zvoľte minerálne a v lepšom prípade aj zafírové sklíčko.

Označenie WR (water resistant) udáva pre pánske hodinky stupeň ich vodeodolnosti, vďaka ktorému hneď zistíte, či sa môžete s hodinkami napr. sprchovať alebo dokonca aj potápať. Ak si vyberáte naozaj kvalitné pánske hodinky, všímajte si pozorne každý jeden údaj a funkcie naviac, ako napr. podsvietenie, svetový čas, dátumovku či dokonca kompas. Výber kvalitných hodiniek nájdete napr. TU.

Komentovať