Pánska zimná obuv musí mať svoje kvality

Nikto nechce v zime mrznúť, mať mokré topánky a cítiť nepríjemný vietor až do špiku kostí. Aj muži by boli z toho pekne mrzutí. Pánska zimná obuv preto musí mať všetko, aby bola pohodlná, funkčná a štýlová. Najviac sa Vám vráti, samozrejme, investícia do kvalitných materiálov – najlepšie s nejakou technológiou zateplenia či vode odolnej. Podrážky majú byť prispôsobené katastrofickému scenáru na cestách v podobe snehu, mrazu, posypovej soli a najlepšie všetkému v jednom. 

Keďže muži nechcú a nepotrebujú pri výbere obuvi veľa riešiť, najlepšie je obrátiť sa k sortimentu overenej značky a k výrobcom, ktorí majú svoje štandardy kvality. V Európe je hneď niekoľko kvalitných mien, tie najlepšie prichádzajú z Nemecka, Talianska a Holandska, z krajín, kde vedia, čo znamená poriadna zima. Pánska zimná obuv, ktorú nadizajnujú Taliani, vyrobia Nemci a použijú sa na ňu materiály, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani švajčiarsky skyalpinista, bude Vašou soľou nad zlato. Zimné topánky Vás skrátka musia dostať! 

pánska zimná obuv
MUSTANG PÁNSKA ZIMNÁ OBUV NA ZIPS

Pánska zimná obuv bude Vašou vizitkou 

Aj keď zimné topánky neprinášajú toľko voľnosti ako poltopánky či tenisky, pánska zimná obuv môže byť pohodlná a zároveň reprezentatívna. Najčastejšie vyskytujúcim sa typom sú stále šnurovacie členkové topánky, resp. nízke čižmy. Svoje miesto si však aj u mužov našli nízke čižmy na zips či dokonca typ „chelsea“, ktorý sa jednoducho obuje nazúvaním. Vyberáte obuv k džínsom alebo formálnym nohaviciam? Chcete byť za elegána alebo Vám stačia kovbojské čižmy? Aj v zime môžete svoj botník výrazne formovať. Miesto v ňom nechajte aj na kvalitné zateplené tenisky, ktoré poslúžia  aspoň v suchom chladnom počasí. Zachovajte si aj kus svojho športového ducha, či už pri zateplených teniskách do mesta alebo trekingovej obuvi na horský zimný pobyt. Pánske čižmy sú vyrábané v moderných hoci klasických farbách čiernej, hnedej, koňakovej, tmavomodrej či horčicovej.  

pánska zimná obuv
BUGATTI – PÁNSKA ZIMNÁ OBUV Z HLADKEJ KOŽE

Pánske čižmy či členkové topánky? 

V podstate nezáleží na tom, či si zadovážite na zimu „čižmy“ alebo „členkové topánky“. V pánskej kolekcii medzi nimi podstatný rozdiel nie je, väčšina pánskych čižiem má pomerne nízky zvršok, len málokedy sa stretneme s čižmami vyššími (áno, možno už tie spomínané kovbojky). Kvalitný materiál zvonka i z vnútra – to je dokonalý scenár pre zimnú obuv. Kvalitné podšitie alebo ak chcete zateplenie urobí veľa. Podrážky musia nielenže so zvyškom topánky ladiť, ale byť aj užitočné. Najlepšie sú prešívané podošvy v kombinácii s AGO lepením, pritom sa Vaša čižma tak ľahko „nerozpadne“, no na druhej strane nebude ani „najlacnejšia“. Na margo toho ale – ideme po kvalite alebo po kvantite?  

Komentovať