Pálenie laserom a materiály

Na našom trhu nie je veľa firiem, ktoré v rámci svojho podnikania ponúkajú profesionálne prevedenie pálenia materiálov pomocou laseru. Ide v podstate o efektívne spracovanie oceľových plechov, hliníka či nerezovej ocele. Na pálenie laserom sa najčastejšie využíva počítačom riadený laserový stroj TruLaser 3030 alebo 3040. Vysoký výkon je spojený s kvalitou rezu, ktorý je na špičkovej úrovni: Táto rada laserových obrábacích zariadení  predstavuje perfektné stroje. Používajú ich tí zákazníci, pre ktorých je mimoriadne dôležitá kvalita dielcov a trvanie ich výroby. Pálenie laserom zaručí zrkadlovo hladké odrezané hrany, ktoré väčšinou nie je nutné dodatočne opracovávať. Technológiou spôsobu pálenia sú aj diely z hrubých nerezových plechov bez ostrých otrepov. Vďaka kompaktným rozmerom a jednoduchej koncepcii obsluhy sa hodia tieto stroje aj do menších výrobných priestorov.

Pálenie laserom
Pálenie laserom v zariadení TruLaser 3030

Výhody pálenia materiálov  laserom 

     Výhody delenia materiálov laserovým lúčom oproti bežným technológiám sú nespochybniteľné. Laserový stroj  Trulaser  spracováva materiál do akéhokoľvek tvaru, pričom tvarová rôznorodosť je neobmedzená. Zariadenie pracuje vysokou rýchlosťou a je maximálne spoľahlivé. Rezy sú kvalitné a profesionálne. Medzi hlavné výhody delenia materiálov týmto laserom je možné ešte uviesť:  

  • efektívne spracovanie  oceľových a nerezových plechov a hliníka,  
  • pálenie ľubovoľných tvarov podľa technickej dokumentácie, 
  • minimálny odpad, 
  • vysoká rýchlosť a flexibilita technológie delenia, 
  • maximálna presnosť a spoľahlivosť, 
  • vysoká kvalita rezu a neprehrievanie plechu, 
  • možnosti gravírovania a 
  • kusová alebo sériová výroba
Pálenie laserom
Ako vyzerá pálenie laserom

Pálenie laserom TruFlow 

     Využitím CO2 laserov TruFlow  sa dajú dosiahnuť vynikajúce  výsledky rezania bez ostrých mikro otrepov. Flexibilné možnosti inštalácie zariadenia sa dajú prispôsobiť konkrétnym požiadavkám zákazníka. Proces pálenia je súhra inovatívnych komponentov a dýzy optimalizovanej pre prúdenie. Pálenie umožňuje vytvárať rezy najvyššej kvality v hrubej nerezi. Model TruFlow je osvedčený priemyselný laser, vytrvalý a odolný. Hrany odrezané týmto laserom sú takej vysokej kvality, že ich dodatočná úprava už väčšinou nie je potrebná. Pálenie takým laserom prispieva k vytváraniu hrán s veľmi nízkou drsnosťou. Obrobky sú ihneď pripravené na ďalšie spracovanie. Rúry, profily, hrubá konštrukčná oceľ, hrubá nerez. Vďaka inteligentným funkciám je toto laserové zariadenie schopné vyrobiť  požadované neobvyklé a náročné diely.

Komentovať