Originálne masky si môžeme kúpiť, alebo sami vyrobiť

Teraz nemám na mysli pleťové masky ani masky na vlasy. Reč je o klasických maskách na karnevaly alebo iné kultúrne podujatia. Nemusia byť hneď strašidelné, aj keď si väčšina z nás pri slove masky možno predstaví Drakulu alebo iné strašidlo. Dnes je na výber toľko rôznych druhov, že by si zrejme každý dokázal vybrať to, čo chce. Nie každý je však ochotný za masku zaplatiť. Prečo? Lebo väčšinou ju použije iba raz, nanajvýš niekoľkokrát, a potom je maska niekde odložená a nikdy ju už nepoužije.

Doma vyrobená maska

Kúpiť či vyrobiť vlastnú?

To je otázka! Neexistuje na ňu jednoznačná odpoveď. Niekedy je lepšie masku kúpiť. Napríklad pre svoje deti, ak vieme, že budú chodiť pravidelne na obľúbený karneval, maškarný ples, alebo nejakú narodeninovú oslavu. Nemusíme tak každý rok vyrábať masky na jedno použitie. Ale oplatí sa predtým poriadne premyslieť, aký typ masky kúpime. Masky môžu byť napríklad zvieracie. Alebo sú to masky nejakých filmových či rozprávkových hrdinov. Môžu byť jednoduché, také ktoré sa iba natiahnu na hlavu, alebo také, ktoré pozostávajú z niekoľkých kusov. V tom prípade sa jedná skôr o kostýmy, ako masky. Tie sú oproti jednoduchým maskám pomerne drahšie. Kúpiť si vhodnú halloweenovú masku dnes nie je problém. V ponuke sú tisíce rôznych masiek v desiatkach obchodov. Nielen internetových, ale aj klasických kamenných. Môže sa však stať, že maska, akú by sme chceli je pridrahá, alebo ju v žiadnom obchode nemajú. Aj v takomto prípade existuje riešenie.

maska

Jednoduchá výroba masky

Masky si môžeme aj sami vyrobiť

Môže sa to zdať na prvý pohľad náročné, alebo priam nemožné, ale v skutočnosti to nie je vôbec zložité. Dokonca pri tom môžeme aj ušetriť. A nielen peniaze, ale aj čas. Použiť môžete bežne
dostupné materiály a pri troche fantázie a zručnosti vytvoríte originálne masky nielen pre svojich miláčikov, ale pokojne aj pre seba. Nemusia to byť iba masky strašidiel. Napríklad taká maska piráta vôbec nie je zložitá. Stačí „ostrihať“ staré tepláky a máte pirátske nohavice. K tomu hračkársky meč, šatka s pirátskym motívom na hlavu a z látky alebo kartónu vystrihnutá maska na jedno oko. K tomu stačí kožená bunda a máte piráta ako z Karibiku. 🙂 A to je len jeden príklad. Ak len trochu pustíte uzdu fantázii, možno zistíte, že žiadne masky už nemusíte kupovať. Ale to je iba na vás. Nie každý je dosť zručný na to, aby si masku sám vyrobil. No a nie každý má peniaze na to, aby si masku na jedno použitie kúpil.

Komentovať