Originálne hračky rozvíjajú detskú logiku

O deťoch vieme, že čím sú menšie, o to je menšia aj ich náročnosť. Počas prvých rokoch ich vývoja by sme sa mali zamerať na ich úspešný rast, a to nielen z fyzického hľadiska. Deťom je potrebné rozvíjať ich predstavivosť, logiku a jemnú motoriku, najmä, čo sa týka práce ich rúk. Na prvý pohľad si dospelí neuvedomujú, aký vplyv môže mať hračka na život ich ratolesti. Naši najmenší sa o veci zaujímajú rovnako ako my v ich veku. Spoznávajú svet a všetko je pre ne nové a fascinujúce. V útlom veku je jednoduché vypestovať u detí vzťah k hračkám. Preto je dôležité vyberať originálne hračky, ktoré im dajú omnoho viac, než tie bežné.

Originálne hračky

Noemova archa

Originálne hračky alebo bábiky a autíčka?

Hračky, ktoré sú určené len na zábavu, dieťa príliš nerozvíjajú. Jednoducho sa u nich vybláznia. To má vplyv na ich náladu, ale viac im to nemá čo ponúknuť. Preto sa do popredia záujmu derú originálne hračky, ktoré majú viacero herných funkcií so zameraním na rozvoj dieťaťa. Pre najmenších sú vhodné napríklad drevené vkladačky. Úlohou dieťaťa je vložiť správny útvar do správneho úložného priestoru na doske. Pokiaľ ide o tvary, ktorými sú napríklad číslice, tak tam sa dieťa zároveň zoznamuje so základmi matematiky bez toho, aby si to sprvu všimlo. Takéto hračky môžeme považovať za učebné pomôcky, čiže nenásilnú, ale zábavnú učebnú formu.

Navliekacie korálky.

Škola hrou

Aj tak by sa dali nazvať originálne hračky, ktoré slúžia ako didaktické pomôcky. Samotné dieťa zatiaľ nevie ako fungujú a či to vykonávajú správne. Preto je vaša prítomnosť pre dieťa dôležitá. O to viac ho bude hranie baviť, keď na to nebude samotné. Keď mu to nepôjde, budete po ruke a dieťa s prekonanou prekážkou dostane chuť pokračovať ďalej. Čím častejšie sa bude s takýmto typom hračiek hrávať, o to viac sa bude rozvíjať, a to až do bodu, kedy logický typ hračiek bude zvládať hravo úplne samé.

Komentovať