Oplatí sa kupovať lacné tonery?

lacne toneryTonery do tlačiarní sú pomerne drahou záležitosťou, najmä pre firmy a ľudí, ktorí dennodenne vytlačia niekoľko desiatok stránok, či už čierno-bielo alebo farebne. Práve preto sa firmy rozhodli prísť na trhu aj s cenovo oveľa zaujímavejšími tonermi, avšak od úplne neznámych zahraničných značiek (tzv. kompatibilné, alebo alternatívne náhrady).

Oplatí sa kupovať takéto lacné tonery? Nemôže to našej tlačiarni skôr uškodiť? To sú otázky, ktoré trápia asi každého, kto premýšľa nad ich kúpou.

Lacné tonery – aké sú výhody a nevýhody?

Lacné tonery – koniec koncov, ako aj všetko ostatné, majú svoje výhody aj nevýhody. Ich výhoda je jasná – nízka cena, nižšie náklady na tlač, viac peniažkov pre jednotlivcov i pre firmy. Nevýhodami sú potenciálna nízka kvalita tonerov, možné poruchy tlačiarne a tiež riziko, že nech by sa vašej tlačiarni čokoľvek stalo, v autorizovanom servise už nebudete môcť uplatniť svoju reklamáciu, pretože ste nepoužili toner odporúčaný od výrobcu tlačiarne, čo znamená, že si možné výdavky spojené s opravou pokazenej tlačiarne pravdepodobne budete musieť hradiť sami, aj keď by vaša tlačiareň bola ešte v záručnej dobe.

Ako sa vyhnúť možným rizikám a predsa si kúpiť lacné tonery?

Tieto potenciálne nevýhody, ktorými vás lacné tonery odrádzajú od ich kúpy však môžete veľmi ľahko eliminovať. Stačí, ak sa trochu zorientujete v ponukách, ktoré sú na trhu a nájdete si naozaj kvalitné značky, ktoré však zároveň okrem kvality ponúkajú aj nízku cenu.

Je dôležité, aby ste si zistili, či produkty, ktoré daná firmy vyrába spĺňajú všetky ISO normy a tiež či prechádzajú nejakým testovaním. Najlepšie bude, ak dáte na rôzne odporúčania, či už od svojich známych alebo sa porozhliadnete po nejakých recenziách na internete.

Renovované tonery – áno či nie?

Alternatívou, ako získať lacné tonery do svojej tlačiarne je aj možnosť zakúpiť si tzv. renovované tonery, ktorých kazeta ostáva pôvodná a vymieňa sa v nich iba ich náplň. Problémom však je, že cenou stále nemôžu konkurovať tonerom, ktoré ponúkajú neznáme ázijské firmy a to je tiež dôvod, prečo takýto druh tonerov zoženiete čoraz ojedinelejšie.lacne tonery

Komentovať