Omán: čo o ňom vieme?

Dovolenka v Ománe. Ako vám to znie? A čo vlastne vieme o tejto krajine, ktorá svoje brány pre turistov otvorila relatívne nedávno? Omán je moslimská krajina, ktorá sa začala modernizovať a otvorila svoje brány aj pre turistov iba niekedy okolo 70. rokov minulého storočia. Je to krajina, ktorá leží v juhovýchodnej časti Arabského polostrova. Pre skutočných dobrodruhov je to ideálna destinácia, ktorá poskytuje množstvo turistických atrakcií. Niektoré pamiatky, ktoré tu môžeme nájsť patria aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Takmer celé pobrežie Ománu lemujú piesočnaté pláže. Vodné športy, potápanie a šnorchlovanie tu sú ako doma. V Ománe obyvatelia veria na rôzne magické porekadlá a sú dosť poverčivý. Určite sa stretnete s Alibabom a ucítite prastaré vône orientu.

omán

Omán vás nadchne.

Užitočné informácie

Keďže ide o moslimskú krajinu platia tu iste zásady ktoré sa týkajú aj turistov a je v ich vlastnom záujme aby sa dodržovali. Teda napríklad, dámy by mali vyhýbať krátkym mini sukniam a veľkým výstrihom. Inak by ste mohli miestnych nechtiac vyprovokovať a dostať sa do neželaných problémov. Do posvätných pamiatok rovnako neradno vstupovať v krátkych nohaviciach. Treba si teda dávať pozor na svoje oblečenie. Tunajšia kuchyňa je jednoduchá, ale za to zaujímavá. Hlavnou surovinou sú ryby a kuracia mäso. Namiesto chleba nájdete placky. Je dobré si uvedomiť, že v krajine je zakázaný alkohol. Dostanete ho len v niektorých hotelových baroch. V Ománe sú inak obľúbené rôzne jogurtové nápoje. Krajina je považovaná za bezpečnú. Obozretnosť a opatrnosť ale nikdy nie je na škodu. Preto majte svoju batožinu vždy na dohľad.

omán

Omán ponúka siahodlhé čisté pláže.

Kam sa oplatí pozrieť?

Obľúbenou destináciou je hlavné mesto Muscat. Mesto žije históriou, ale nájdeme v ňom aj znaky moderného sveta. Je to pomerne rušné mesto. V Ománe nájdeme púšte a oázy ale aj nádherné spomínané pláže s úžasne čistou vodou. Viditeľnosť vo vode je veľmi vysoká. K ďalším tradičným pamiatkam patrí napríklad palác Al Alam. Je to jedlo zo šiestich kráľovských sídiel sultána a monarchu Qaboosa. Pričom palác je starý cez 200 rokov a bol postavený sultánom bin Ahmedom 7., ktorý bol dedom súčasného sultána.

Komentovať