Offshore bankový účet – charakteristika

Offshore bankovanie predstavuje modernú formu bankovania a stále viac a viac ľudí si otvára tzv. offshore účty. Offshore bankový účet poskytuje jeho majiteľovi množstvo výhod, aké mu bežnú účet v banke nikdy neposkytne. Offshore účet je asi najjednoduchším spôsobom ako sa ochrániť pred škodlivými vplyvmi globálnej menovej krízy. Budete chránení proti prípadnému krachu bánk, zabezpečíte svoje finančné prostriedky, ochránite znehodnotenie svojich úspor a toto všetko vám bude poskytnuté v absolútnej anonymite, takže sa nemusíte báť, že by vám niekto mohol siahnuť na vaše peniaze. Navyše nemusíte nikde cestovať, pretože všetko potrebné od otvorenia, vedenia, ale aj zatvorenia offshore bankového účtu vybavíte z pohodlia vášho domova.

offshore bankový účet

Čo to vlastne znamená mať offshore bankový účet?

Čo je offshore bankový účet?

Offshore bankový účet je účet otvorený v bankách, ktoré pôsobia v tzv. offshore zónach – inak nazývaných aj daňové raje. Tieto zóny sú vlastne zahraničné štáty s nižším daňovým zaťažením, čiže pre majiteľa účtu je veľmi výhodné mať tam takýto druh účtu otvorený. Trik je ale v tom, že offshore banka môže svoje služby poskytovať iba klientom zo zahraničia, čo v praxi znamená, že ak banka pôsobí napríklad v Holandsku, môže poskytovať svoje bankové služby komukoľvek na svete, okrem ľudí, ktorí majú trvalé bydlisko v Holandsku. Offshore bankový účet si môžete otvoriť za účelom ochrany majetku, poistenia, obchodovania na finančných trhoch a burze cenných papierov alebo pri medzinárodnom obchode.

Offshore bankový účet a jeho otvorenie

Ak si chcete otvoriť offshore bankový účet, je potrebné predložiť zvyčajné doklady pri otváraní účtu v zahraničí – preukaz totožnosti a doklad potvrdzujúci vašu adresu. Tento účet si môže otvoriť ktokoľvek a to tak fyzická ako aj právnická osoba, pričom ich môžete mať hneď niekoľko a nie ste obmedzený počtom transakcií ani minimálnym zostatkom na účte. Pre otvorenie offshore účtu nemusíte nikam cestovať, všetky potrebné veci vybavíte cez internet, účet vám otvoria za cca tri dni a po jeho otvorení vám poštou zašlú potrebné dokumenty a prístupy k internet bankingu.

Komentovať