Office Manager pozícia sa dá dosiahnuť aj rýchlym školením

Office manager je lukratívna riadiaca pracovná pozícia.  Kvalitný office manager by mal organizovať a koordinovať správu a postupy kancelárie s cieľom zabezpečiť organizačnú účinnosť, efektivitu a bezpečnosť. Na tejto pozícii je človek tiež zodpovedný za : vývoj vnútropodnikových komunikačných protokolov, racionalizáciu administratívnych postupov, kontrolu zásob, dohľad nad zamestnancami kancelárie a delegovanie úloh. Vybavuje širokú škálu úloh týkajúcich sa administratívnej a výkonostnej podpory a mal by byť schopný pracovať samostatne, alebo len s minimálnym dohľadom. Musí byť tiež dobre organizovaný, flexibilný a zvládať  administratívne výzvy spojené s podporou kancelárie.

office manager
Výber niektorých kurzov zameraných na pozíciu Office Manager

Chcem byť office manager, ako na to?

Na to, aby z vás bol dobrý office manager, nie je nutné prejsť vysokou školou. Dnes už existujú rešpektované a uznávane školenia, na konci ktorých získate príslušný certifikát. Výhodou sú však predchádzajúce kancelárske a administratívne skúsenosti. Pretože office manageri sú zodpovední za vedenie efektívnej kancelárie, môžu kandidátovi pomôcť aj stredne pokročilé až pokročilé počítačové zručnosti a skúsenosti s vedením alebo riadením. Niektorí zamestnávatelia tiež uprednostňujú kandidátov, ktorí majú skúsenosti s konkrétnym odvetvím. Aj preto sa odporúča, aby ste sa zamerali na odvetvie, v ktorom už máte určité poznatky. Napríklad predchádzajúce skúsenosti s nehnuteľnosťami a ich predajom môžu byť prospešné pre manažéra realitnej kancelárie.

office manager
Postupnosť pri rýchlokurze na Office Manager

Výhody pozície

Na manažérskej pozícii určite zarobíte nadpriemernú výplatu. Podľa stránky na porovnávanie platov  sa  počiatočný plat office managera pohybuje od 2000 euro mesačne a vyššie. Výhody však nekončia iba pri peniazoch. Manažéri dostávajú rôzne zľavy, lepšie výhody oproti zamestnancom, viac dovolenky a iné. Ďalšou výhodou je voľná ruka pri dôležitých rozhodnutiach. Manažéri majú veľkú zodpovednosť, stávajú sa súčasťou rozhovorov, kde sa rozhoduje o rozvoji spoločnosti. To všetko sú nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré výrazne posúvajú kariérne schopnosti na vyšší level.  Ziskom tejto pozície tak máte veľkú šancu na ďaľší kariérny posun. Mnoho office managerov sa stáva generálnymi alebo okresnými manažérmi a dostávajú možnosť riadiť a ovplyvňovať chod celej prevádzky.

Komentovať