Odstránenie rias z fasády domu – ako na to?

Žiadneho majiteľa domu určite nepoteší, keď sa mu na fasáde začnú množiť riasy. Na jednej strane je to estetický problém, kedy fasáda domu pôsobí na prvý pohľad znečistene a na strane druhej ide aj o zdravotné riziko. Práve preto je dôležité už pri prvých náznakoch začať rozmýšľať nad tým, ako na odstránenie rias z fasády domu čo najefektívnejšie.

odstránenie rias

Prečo sa na fasádach domov množia riasy?

Fasády domov sú v podstate ideálnym prostredím pre život rias, keďže ide o mikroorganizmy, ktoré potrebujú hlavne svetlo, živiny a vlhkosť. Navyše, ak sa váš dom nachádza v blízkosti lesa, jazera alebo iných zdrojov vody, riziko množenia rias na fasáde je ešte vyššie. Ďalšími dôvodmi vzniku rias môžu byť napríklad aj nesprávne vetranie, stavebné chyby či príliš vysoká izolácia.

Odstránenie rias svojpomocne

Nechcete míňať veľa peňazí na profesionálne odstránenie rias a tak sa chcete do toho pustiť sami? Mnoho majiteľov domov si myslí, že na odstránenie rias im bude stačiť klasický vysokotlakový čistič, prípadne bežne dostupné čistiace prostriedky. V konečnom dôsledku vás však takéto svojpomocné odstraňovanie rias môže stáť ešte oveľa viac peňazí. Pri nesprávnom postupe totižto hrozí, že svoju fasádu domu nenávratne poškodíte. Navyše, bežné čistiace prostriedky na fasády odstránia riasy iba z povrchu fasády. O niekoľko týždňov až mesiacov tak znova uvidíte, ako sa riasy derú na povrch a celá vaša predchádzajúca práca bola zbytočná.

Profesionálne odstránenie rias

Pri probléme s riasami na fasáde domu určite odporúčame využiť služby profesionálov. Profesionálne odstránenie rias vás nevyjde draho, neriskujete pri ňom poškodenie fasády a navyše vám čistá fasáda vydrží aj ďalších päť rokov. Takisto treba brať do úvahy to, že vďaka správnemu postupu vám profesionáli odstránia riasy nielen z povrchu fasády, ale aj z jej pórov a tak sa okrem nepríjemného vzhľadu zbavíte aj zdravotného rizika, ktoré riasy predstavujú.

odstranenie rias

Ak vás teda trápia rozmnožené riasy na fasáde vášho domu, určite odporúčame zvoliť čistenie fasád profesionálmi.

Komentovať