Odrážadlo – verný spoločník pre každé dieťa

Nám rodičom mimoriadne záleží na tom, aby naše deti trávili čo možno najviac času vonku na čerstvom vzduchu a nie doma na počítači či tablete. Keď po zime príde jar, deti radostne vybehnú na ulicu a tešia sa na to, že sa po dlhej zime budú môcť konečne hrať so svojimi kamarátmi. Bicykel a odrážadlo by mali mať všetky deti a to bez ohľadu na pohlavie. Veď aj my sme sa celé detstvo vozili na bicykloch po uliciach, tak prečo to nedopriať aj našim ratolestiam? Ak ale vaše dieťa ešte nie je pripravené na bicykel, darujte mu odrážadlo s ktorým sa naučí udržať rovnováhu a precvičí si techniku jazdy. Odrážadlo môže mať veľa podôb. Nie všetky odrážadlá, ktoré v obchodoch vidíte sú pre deti aj vhodné, preto vyberajte s rozumom.

Odrážadlo

Odrážadlá majú veľa podôb.

Ako vybrať odrážadlo?

Detské odrážadlá sa v posledných rokoch tešia stále väčšej obľube. Nemá žiadne pedále, reťaz ba ani postranné pomocné kolieska, preto sa na ňom vaše dieťa nemusí učiť šliapať. Jazdiť sa na ňom naučí úplne samé pomocou odrážania nôh od zeme a aj vďaka tomuto detailu si ho všetky deti okamžite zamilujú. Neexistuje totiž dieťa, ktoré by nemalo rado odrážadlo. Ako ale vybrať to správne? Pri kúpe by ste mali myslieť predovšetkým na jeho kvalitu a bezpečnosť. Odrážadlo by nemalo mať žiadne ostré hrany. Malo by byť pevné a odolné, no to najhlavnejšie je z akého materiálu je vyrobené. Rám odrážadla sa najčastejšie vyrába z kovu, plastu či dreva.  Hoci každý z nich má svoje pre aj proti, najlepšou voľbou je kov, resp. ľahučký hliník.

Odrážadlo

Deti ich zbožnujú.

Akú výšku sedadla zvoliť?

Keď kupujete odrážadlo, uistite sa, či nie je príliš veľké alebo naopak primalé. Sedadlo by totiž malo byť dostatočne nízko, aby sa dieťa mohlo bezpečne a pohodlne odrážať celou plochou chodidla. Ak dočiahne iba špičkami, hľadajte o kúsok nižšie odrážadlo a myslite aj na to, že čím vyššia je nastaviteľnosť sedadla, tým dlhšie ho bude vaše dieťa využívať. Ak nakupujete cez internet, premerajte vašej ratolesti vzdialenosť od rozkroku po zem s mierne rozkročenými nohami a orientujte sa podľa zisteného čísla. Takto si môžete byť istí, že nové odrážadlo padne vášmu dieťaťu ako uliate. Je verným spoločníkom každého dieťaťa a sprevádzať ho bude nielen na ulici, ale aj na ceste do škôlky či na rodinnej dovolenke.

Komentovať