Odolné teakové drevo zvládne všetko

Donedávna bol zárukou kvality nábytok z dubového masívu. Kto nemal dostatok financií, kupoval smrekový či borovicový nábytok, kto sa ale nebál si za kvalitu trochu priplatiť, volil dubové drevo, ktoré bolo jednotkou na trhu. Dub je veľmi tvrdý, odolný, trvácny a má atraktívny vzhľad – jednoducho ideál. Dnes sa však na trhu objavujú stále nové a nové druhy drevín, častokrát pochádzajúce z exotických krajín a medzi ich najväčšie výhody patrí hlavne naozaj dlhá životnosť, ale aj skvelé mechanické aj fyzikálne vlastnosti. Medzi najznámejšie a zároveň aj najpredávanejšie patrí jednoznačne teakové drevo. Teak je tropické, tvrdé a veľmi odolné drevo s nádherným medovo hnedým sfarbením, ktoré rastie najmä vo vlhkých oblastiach juhovýchodnej Ázie či západnej Afriky, no dnes ho už bežne nájdete aj v našich obchodoch.

Teakové drevo

Teakové drevo sa vyznačuje výnimočnou odolnosťou.

Teakové drevo – nábytok ktorý vás prežije!

Nábytok z teakového dreva sa v posledných rokoch stal obrovským hitom, no nie všetko teakové drevo je rovnako kvalitné, preto si treba pri jeho kúpe všímať kvalitu aj cenu. Nábytok z teaku je žiadaný najmä preto, že zvládne aj tie najnáročnejšie poveternostné podmienky. U teakového dreva sa navyše nevyskytujú vady ako je napríklad rozťahovnanie, zmršťovanie či praskanie a vďaka jeho hustej štruktúre mastného dreva je maximálne stabilný, no zároveň aj dosť ťažký. Nevadí mu dážď, mráz, sneh ani vysoké slnečné žiarenie. Vysoký obsah oleja v teakovom dreve má za následok odolnosť voči plesniam a hnilobe – teakový nábytok je preto perfektný nielen do interiéru, ale aj do exteriéru.

Teakové drevo

Nábytok z teakového dreva zvládne aj tie najnáročnejšie poveternostné podmienky.

Teakové drevo a starostlivosť

Okrem toho, že teakové drevo zvládne akékoľvek ťažké podmienky, výhodou je aj jeho údržba. Teak sa totiž veľmi ľahko čistí, zvyčajne ho stačí pretrieť vlhkou handričkou a pri odolnejších škvrnách postačí jedlá sóda a teplá voda. Nemusíte sa báť, že by sa teakové drevo poškodilo, zvládne toho omnoho viac. V rámci údržby je však dobré raz ročne pretrieť nábytok špeciálnym olejom na teakový nábytok, čím si uchováte originálnu farbu teaku po dlhšiu dobu – takto ošetrovaný nábytok vám vydrží bez akejkoľvek zmeny na jeho atraktivite po desiatky rokov.

Komentovať