Obývacie steny sú tvárou vašej obývačky

Obývacie steny

Zariadiť pekne obývaciu izbu chce predstavivosť ale ja pekné obývacie steny

Už z názvu „obývacia izba“ vyplýva, že v tejto izbe budeme tráviť väčšinu svojho voľného času. Vhodným návrhom a realizáciou obývacej izby, zaistíte dokonalú relaxáciu i príjemné prostredie pre posedenie s rodinou i priateľmi. Obývačka by určite mala disponovať nejakým stolíkom, sedačkou, chýbať by nemali ani kreslá, osvetlenie a veľmi dôležité sú aj obývacie steny. Obývacia stena je centrom obývačky a spolu so sedacou súpravou tvorí základné komponenty tejto miestnosti.

Ako správne vyberať obývacie steny

Pri výbere sa vám naskytujú dve základné možnosti. Jednou je kúpa hotovej obývacej steny, ktorá je vopred navrhnutá a vám stačí si už len vybrať zo širokej ponuky. Ďalšou možnosťou sú obývacie steny na mieru. Pri týchto je výber trošku náročnejší, no výsledný efekt bude presne podľa vašich špecifických predstáv. V prvom rade by ste mali vedieť čo by obývacie steny mali obsahovať.  Televízny stolík je jedným zo základných prvkov a spolu s vašou televíziou bude tvoriť centrum obývacej steny. Zvyšok steny budú tvoriť rôzne skrine a komody, ktoré si skombinujete podľa vlastných predstáv. Medzi obľúbené komponenty patria tiež sklá a zrkadlá.  Zrkadlá ocenia najmä dámy, ktoré sa pred odchodom do práce môžu presvedčiť, že im to svedčí. Sklá sú vhodné najmä v priestoroch obývacej steny. Sklenené vitríny využijete, ako je u nás zvykom, najmä na uloženie pohárov a váz. Môžete zvoliť rôzne druhy skla na dvierka skríň – transparentné, matné, nepriehľadné či farbené a gravírované.

Obývacie izby

Moderne a dizajnovo zariadená obývacia izba

Nezabudnite na vhodný materiál

Keďže obývacie steny budú disponovať mnohými skrinkami a iným nábytkom, tak určite netreba podceniť výber kvalitného materiálu. Veľmi obľúbeným materiálom je lamino. Ponúka dlhú životnosť a nájdete ho v širokej ponuke farieb a dekorov. Navyše má minimálne nároky na údržbu. Masív alebo masívne drevo je ako povrch dverí najdrahší, ale tiež najkrajší a dodáva domovu väčšiu útulnosť a komfortnosť. Výhodou masívu je zdravotná nezávadnosť, veľká rozmanitosť, nadčasovosť, ľahko sa dá prerobiť, brúsiť, moriť na rôzne odtiene.

Komentovať