Obuv a ako sa orientovať v bohatej ponuke?

Všeobecné tvrdenie, že pre každý účel je vhodný iný druh obuvi, nie je nič nové. Jej účelovosť ovplyvňuje použitý materiál, konštrukciu, prevedenie a spôsob údržby obuvi. Veľmi teda záleží na spôsobe použitia topánok, ktoré si chceme kúpiť. Skôr než si obuv začnete skúšať, doporučuje sa nechať si odborne zmerať dĺžku chodidiel. Dôležité je potom topánku vyskúšať v stoji priamo na chodidle. Topánky musia zodpovedať vašim fyziologickým predpokladom.

obuv1

Bohatá ponuka pánskej luxusnej obuvi

Naše chodidlá sú rôzne

Taktiež nie je žiadnou novotou tvrdenie, že dámske chodidlá sa vyskytujú v ďaleko pestrejších  tvaroch, preto je potrebné dať si pri výbere dámskej obuvi  viac času. Pozor na rozdielnosť chodidiel u jedného človeka, skúšajte si obidve topánky. Je mnoho tých, ktorých chodidlá sú nejakým spôsobom odlišné. Vyberajte zhruba 10 mm väčšiu, než je vaša veľkosť. Výnimočne dôležité je to pri výbere detskej obuvi a prvých topánok pre deti. Umožnením voľného pohybu prstov v detskej topánke zabránite ich možnej deformácii. Výber akejkoľvek obuvi je vhodné konzultovať s personálom predajne, ktorý odbornou radou môže prispieť k vašej spokojnosti.

Vychádzková alebo spoločenská obuv?

Vychádzková obuv určená na nosenie v exteriéri aj interiéri. Vyznačuje sa klasickou konštrukciou, bez výraznejších módnych prvkov. Obvykle sú u nej životnosť a pohodlnosť dôležitejšie, než módnosť. Je charakteristická veľkou pestrosťou strihov. Pre uzavreté strihy vychádzkovej obuvi je najnižšia možná teplota použiteľnosti -5 °C. Vychádzková flexiblová obuv je určená do suchého prostredia. Spoločenská je pre krátkodobé nosenie v interiéri pri rôznych spoločenských príležitostiach. Ide väčšinou o celousňovú obuv klasických strihov (poltopánky alebo lodičky) s usňovou podošvou. Táto je veľmi citlivá na vlhkosť a nerovný povrch, a preto sa  neodporúča jej používanie v exteriéroch.

Krásna ponuka elegantnej dámskej obuvi

Aj rekreačná obuv môže byť módna

Rekreačná obuv je určená na nosenie vo voľnom čase, pri rôznych rekreačných a vychádzkových príležitostiach a aktivitách. Jej konštrukcia je prispôsobená na použitie v exteriéri, aj v mierne členitom  prírodnom teréne.

Komentovať