Obranné spreje sú vhodné nielen pre ženy

Ísť uprostred noci po temných zákutiach našich ulíc nie je nič, po čom v našich životoch túžime. Strach, že nás niekto môže fyzicky napadnúť, okradnúť, alebo iným negatívnym činom spôsobiť šrámy na tele i duši, je niečo, čomu by sme sa najradšej vyhli. Pokiaľ ste žena, alebo muž, ktorý neovláda bojové umenie, prípadne nemá dostatočnú muskuláturu na sebaobranu, existujú pre vás rôzne typy osobnej obrany. A to nielen pred ľuďmi, ale dokonca aj pred zvieratami. Najlacnejšou a najprijateľnejšou alternatívou sú obranné spreje. Pre tých, ktorí nemajú radi strelné zbrane, prípadne nosia kabelky a tašky, je to najlepší možný výber obrany.

obranné spreje

Takto vyzerá obyčajný slzný sprej inak známy ako kaser

Obranné spreje aj proti zvieratám

Obranné spreje, známe aj ako slzné spreje, používajú aj poľovníci a ľudia, ktorí radi trávia svoj voľný čas turistikou vo voľnej prírode. Pokiaľ nechcete zviera skántriť, je dobré použiť sprej, ktorého zloženie zaženie zviera s úmyslom na vás zaútočiť. A to všetko bez toho, aby ste zvieraťu spôsobili trvalé zdravotné následky. Spreje sú vhodné aj vďaka svojej úspornej veľkosti. Ženám zaberú v kabelkách minimum priestoru,preto ich môžu nosiť aj v mini kabelkách, alebo vo vreckách teplákov počas vychádzky so psom. Existuje viacero druhov, ktoré môžete nájsť v online obchodoch na internetových stránkach venujúcich sa obrannému arzenálu. Napríklad spreje vyrábané pre ženy, proti zvieratám, alebo dokonca obranné spreje s vychytávkami ako LED svietidlo. Vďaka nemu máte v teréne väčši prehľad o tom, kde sa práve nachádzate vy a kde útočník.

Slzný sprej môže mať aj rozmer a dizajn doplnku na kľúče

Ako obranné spreje fungujú?

Slzné spreje obsahujú tekuté látky ako napríklad kapsaicin (extrahované z chili), ktoré su po stlačení spúšte vstreknuté do útočníkových očí. Sú zložené tak, aby spôsobili pálivú bolesť a slzenie, čo ochromí zrak a dýchacie cesty napádajúcej osoby, ktorá je náhle na zhruba 15 minút paralyzovaná. Výstrek dosahuje podľa veľkosti spreju vzdialenosť od 3 až do 5 metrov. Slzné spreje si môžu zakúpiť len osoby staršie ako 18 rokov. Neponechávajte svoje zdravie a majetok na náhode. Chráňte sa včas.

Komentovať