O tom, ako som kupovala taliansky nábytok do nového bytu

Inšpirácia v Rakúsku

Pred istým časom sa moja dobrá kamarátka presťahovala aj s celou svojou rodinkou do Rakúska a už niekoľko dní po nasťahovaní ma zavolala k sebe, vraj skolaudovať byt. Vždy som o nej vedela, že má skvelý vkus, avšak to, čo som uvidela, keď ma previedla po svojom novom dome mi aj napriek tomu na chvíľu úplne vyrazilo dych. Úžasná súhra jemných farieb, elegancia a luxus spojený s nadčasovosťou a najnovšími modernými trendami, pričom v popredí toho všetkého stál honosný taliansky nábytok.

Zhodou okolností, o pár mesiacov neskôr čakalo sťahovanie a zariaďovanie nového príbytku aj mňa. Ešte stále inšpirovaná touto návštevou a odhodlaná zainvestovať pre dosiahnutie podobného efektu rozhodla som sa vybrať si v prvom rade interiérové štúdio, ktoré by mi so zariaďovaním pomohlo a v druhom rade si vybrať firmu, ktorá by mi bola schopná poskytnúť taliansky nábytok, aký som videla u svojej kamarátky. Nuž a práve o túto skúsenosť som sa rozhodla s vami podeliť v nasledujúcom článku.

Taliansky nábytok

Jedáleň – Taliansky nábytok

Interiérové štúdio na jednotku

Zo začiatku všetko prebiehalo presne podľa mojich predstáv. Interiérové štúdio zaujalo ku mne maximálne profesionálny prístup – obhliadka nového bytu, následný 2D návrh interiéru, dlhé hodiny strávené nad úpravami a snahou zrealizovať všetky moje predstavy. Spolu so začiatkom pracovania na 3D návrhu sa začalo aj pátranie po firme, ktorá by nám poskytla do interiéru môj vysnívaný taliansky nábytok. Aj s týmto mi interiérové štúdio ochotne pomohlo.

Dodacia doba? Počkajte si na koniec leta!

Firma, ktorá ponúkala spomínaný taliansky nábytok mala skutočne nádherné katalógy svojich produktov, z ktorých bola radosť vyberať. Rovnako zaujímavá bola aj ich „show room“, v ktorej mali vystavené niektoré kusy nábytku. Rozhodovanie za pomoci interiérových dizajnérov netrvalo dlho a tak ostávalo už len nábytok objednať. Nuž a tu sa dostavilo prvé (nepríjemné) prekvapenie – keďže sa moje zariaďovanie bytu konalo počas júla, mala som smolu. Talianske firmy vraj majú voľno a taliansky nábytok sa ku mne dostane najskôr až začiatkom septembra. Povedala som si čo už, sťahovanie mi príliš neponáhľalo a čakanie na vysnívaný taliansky nábytok mi za to predsa stálo.

Toto som si predsa neobjednala…

A tak som teda čakala až do septembra, konkrétne do KONCA septembra, kým taliansky nábytok konečne dorazil ku mne na Slovensko. Aké však bolo moje (ďalšie) prekvapenie po jeho rozbalení, keď takmer štvrtina objednávky chýbala a druhá štvrtina bola v úplne inom prevedení, než som pôvodne chcela. Nuž, aspoňže zvyšná polovica bola presne podľa mojich predstáv.

Taliansky nábytok – kde nastala chyba?

Následná reklamácia objednávky trvala takmer celý ďalší mesiac a tak sa moje sťahovanie hravo predĺžilo na viac ako štyri mesiace. Keď som sa o túto skúsenosť delila s mojou kamarátkou v Rakúsku, iba nechápavo krútila hlavou. Jej taliansky nábytok jej bol dodaný do 2 týždňov a to v maximálnej kvalite. A tak mi doteraz v hlave rezonuje otázka, kde nastal problém?

Aj keď by si mnohí z vás mohli pomyslieť, že svoju úlohu tu zohral nákup talianskeho nábytku na Slovensku, opak je pravdou – aj spomínaná kamarátka z Rakúska si taliansky nábytok objednala zo Slovenska, ibaže z inej firmy (LAUDER s.r.o). A tak ak aj vy zvažujete kúpu luxusnejšieho nábytku do vášho domova, určite stavte na overené firmy, ktoré ponúkajú kvalitu. Presne takúto firmu nájdete aj tu – www.taliansky-nabytok.sk !

Taliansky nábytok

Taliansky nábytok – obývacia izba

Komentovať