Nové inšpirácie na bývanie

Spálňa je akýmsi svätým miestom a útočiskom pre každého človeka. Každá spálňa hovorí niečo o svojom majiteľovi, o jeho osobnosti, a výrazne ovplyvňuje jeho náladu a správanie. Je to úkryt našich snov. Nové inšpirácie na bývanie poskytujú veľa nápadov a riešení do každej miestnosti, pomocou ktorých je možné vyzdvihnúť a ešte viac spríjemniť bývanie.

inšpirácie na bývanie

Farebné inšpirácie na bývanie

Povedzte to farbami

Aj keď hľadáte nové inšpirácie na bývanie, niektoré fakty, ktoré ovplyvňujú našu pohodu, ostávajú po starom. Farby hádam najviac ovplyvňujú naše správanie. Farby na stenách, tapety, farby nábytku, podlahy a doplnkov môžu pôsobiť útulne a teplo, láskyplne a romanticky, odpočinkovo, alebo na druhej strane chladne, depresívne, ťažko a nervózne. Samozrejme nikto nechce tú poslednú možnosť, preto sa snažíme docieliť tie predošlé. Do vašej spálne by ste mali voliť jednoznačne studené farby pre lepší spánok a oddych. Kuchyňa by mala byť svieža, energická, pozitívna miestnosť v teplých a čistých farbách. Do obývačky voľte relaxačnú teplú farbu, prípadne kontrastné farby, ktoré pôsobia prívetivo, kladne a relaxačne. Do chodby sa najlepšie hodia opäť studené a svetlé farby. Ak však nemáte úplne predstavu o studených a teplých farbách, vyberte sa do niektorej predajne s farbami a prezrite si širokú škálu rôznych odtieňov. Určite si vyberiete.

inšpirácie na bývanie

Kontrasty sú trendy

Nové inšpirácie na bývanie prinášajú veľa kontrastov

Inšpirácie na bývanie ponúkajú rôzne kresby na stenách, tapety a farby. Kladie sa veľký dôraz na priestranné miestnosti, ktoré sú svetlé a čisté. Minimalizmus, ktorý je zvýraznený rôznymi kontrastami a atypickým či rafinovaným nábytkom, súpravami, ktoré sa skladajú z kúskov kde paradoxne každý je iný – toto všetko tvorí nové moderné bývanie. Veľmi dôležité sú tiež svietidlá, lampy, lustre, rôzne LED podsvietenie (schody, kuchynská linka, posteľ…). Svietidlá sú v modernom bývaní ponímané ako módne doplnky, ktoré do veľkej miery vplývajú na celkový vzhľad miestností. Nebojte sa experimentovať, prípadne vyjsť trochu z vašej komfortnej zóny, aj keď ide predovšetkým o vaše domáce pohodlie. Niekedy vás môže príjemne prekvapiť výsledný efekt, o ktorom ste si na začiatku mysleli opak. Vždy si však pamätajte, že menej je viac.

Komentovať