Nosiť dámske čižmy so šatami? (časť prvá)

dámske čižmy

Vysoké dámske čižmy so šatami

Mnoho žien, ak chce outfit kombinovať s vysokými čižmami, má tendenciu obliecť si bez rozmýšľania nohavice. Realita je však taká, že dámske čižmy kombinované so šatami a sukňami, otvára nové možnosti použitia takých kúskov oblečenia z vášho šatníku, o ktorých ste už dlho možno ani nevedeli. Takto môžete rozšíriť svoju zónu pohodlia v štýle. Ak už vysoké dámske čižmy nosíte so šatami, tak nepotrebujete ďalšie presviedčanie o tom, že tento vzhľad je pre ženu v chladných mesiacoch priam ideálny a vyzerá výborne. Ale ak patríte do skupiny žien, ktoré sú presvedčené, že k šatám patria len lodičky, tak si prečítajte tento článok, kde vám „ukážeme“ niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zmeniť názor.

Čižmy + šaty a výhody ich kombinovania

Po prvé – máte možnosť naozaj predviesť svoje čižmy. Dajú sa predviesť aj vtedy, ak si úzke nohavice zastrčíte do čižiem, no úzke nohavice nie sú príliš lákavé pre mnohé z nás. Ak napríklad pracujete v kancelárii, nohavice s čižmami môžu byť dosť nepohodlné ak ich nosíte celý deň. Ďalšou skvelou výhodou kombinovania čižiem so šatami je to (samozrejme záleží na type a druhu čižiem), že to môže byť najlichotivejší outfit, aký si kedy oblečiete. Platí to hlavne pri čiernych, kožených a vysokých čižmách, ktoré pomáhajú vytvoriť dojem dlhých a štíhlych nôh.

dámske čižmy

Členkové dámske čižmy so sukňou

Okrem toho, ženy, ktoré majú nízke sebavedomie kvôli svojim nohám, a neodvážia sa nosiť sukne či šaty v lete, v zime majú možnosť nosiť sukne pohodlne a dokonca niektoré dámske čižmy do polovice lýtok alebo do výšky kolien môžu nohy oveľa viac zatraktívniť, než napríklad nohavice. Kombinácia čižiem so šatami vyzerá elegantne, sebaisto a niekedy aj zvodne. Čoskoro zistíte, že sa cítite oveľa pohodlnejšie, ak dostávate veľa pochvál a komplimentov od ostatných. Verím tomu, že ak to raz vyskúšate, nebudete sa chcieť „vrátiť späť“.

Dámske čižmy na vysokých podpätkoch

Ak si myslíte, že dámske čižmy na nízkych podpätkoch sa nehodia k sukni, mýlite sa. Prirodzene, nehovorím, že všetky druhy čižiem sa perfektne hodia k sukni, no vysoké podpätky tiež nie sú pravidlom. Ak nemáte predstavu a neviete si rady s takouto možnosťou, poraďte sa s priateľkami alebo si prezrite magazíny, surfujte na internete a naberajte nové inšpirácie. Niekedy vás prekvapí, ako ľahko môžete vyzerať a cítiť sa ako modelky v katalógoch aj vy.

Komentovať