Nosiť dámske čižmy so šatami? (časť druhá)

V prvej časti som vás oboznámila s niektorými možnosťami, ako spestriť váš šatník kombinovaním vysokých čižiem spolu so šatami a sukňami v chladnejšom počasí. V tejto druhej časti vám ponúkam zopár skvelých tipov, hlavne pre nováčikov –  dámy, ktoré stále nie sú presvedčené o tom, že dámske čižmy patria k šatám.

dámske čižmy

Čižmy a šaty idú jednoznačne k sebe

Tipy, ako správne kombinovať dámske čižmy s oblečením

Nie je to žiadna veda. Stačí si otvoriť šatník a začať skúšať a kombinovať veci spolu. Mnohé ženy robia chybu už pri nakupovaní, kedy sa pozerajú na oblečenie na vešiaku, a ak sa im nezdá, nechajú ho tak a idú ďalej. Ja sama som sa mnoho krát presvedčila, že si vyskúšam takmer všetko na čo mi oko padne, pretože veľa vecí vyzerá lepšie alebo horšie na vešiaku ako práve na vás. Skúste nakupovať s priateľkami a nechajte ich vybrať oblečenie pre vás, a sľúbte im, vyskúšať si všetko, čo pre vás vyberú. Skutočne vás niektoré kúsky môžu príjemne prekvapiť. Samozrejme, existuje veľa druhov rôznych čižiem a nie všetky sa hodia každej z nás. Sú však niektoré pravidlá, ktoré platia pre každého, a ktorými sa môžeme riadiť a usmerňovať.

3 základné pravidlá:

  1. Zachovajte jednoduchosť – začnite s výberom šiat. Možno aj vám visia v skrini, sú nenápadné, nezaujímavé, prosté… A možno ste už aj zabudli, že ich máte. Vytiahnite ich. Oblečte si k nim farebné alebo vzorované legíny /pančuchy. Obujte si k nim jednoduché čierne dámske čižmy na nízkom podpätku a outfit ešte môžete doladiť náhrdelníkom (po prípade náramkom) alebo šatkou okolo krku rovnakej farby ako legíny, či pančuchy. Je to jednoduchý outfit, v ktorom môžete „oprášiť“ vaše staršie, nepoužívané veci a vytvoriť úplne skvelý, moderný a hlavne pohodlný outfit.
  2. dámske čižmy

    Pri správnej kombinácii vám dámske čižmy dodajú šmrnc

    Vyváženosť – tu platí pravidlo, že protiklady sa priťahujú. Ak chcete dať do vášho outfitu šmrnc, vyberte si niečo veľmi jednoduché a prosté, a doplňte to niečím extra – či už ide o štýl, farebnosť alebo druh oblečenia. Môžete zvoliť jednoduché, jednofarebné šaty a doplniť ich s vybíjanými čižmami, alebo trblietavé šaty s nenápadnými topánkami telovej farby a podobne. Takýto outfit bude stále vyzerať pomerne jednoducho a pohodlne, no prinúti to okolie „otočiť zrak“ priamo na vás.

  3. Nevyzerať „lacno“ – je veľmi dôležité mať na pamäti: nikdy si neoblečte minišaty s hlbokým výstrihom, alebo šaty s rolákom dlhé až pod kolená alebo po zem. K minišatám si neobúvajte čižmy lakované a lesklé, a nikdy čižmy nad kolená. Ak sa vám páčia dámske čižmy nad kolená, nech nie sú lesklé a noste ich len v štýlovej kombinácii so šortkami.

Nakoniec, najlepšie je vybrať si čižmy, ktoré sú univerzálne a ľahko kombinovateľné s každým outfitom, ktorý si zvolíte. Vaše dámske čižmy by mali byť predovšetkým pohodlné, pretože najkrajšie ženy sú tie, ktoré sa cítia komfortne, ako doma v papučkách.

Komentovať