Nie každá skriňa ukrýva zbrane 

Akákoľvek zbraň sa môže stať veľmi nebezpečnou hračkou v rukách toho, kto s ňou nevie správne zaobchádzať.  V prípade nesprávnej manipulácie môže prísť k vážnym nehodám. Niekedy aj smrteľným. A tie sa stávajú bohužiaľ  po celom svete dosť často. Známe sú prípady, keď malé dieťa hraním sa s otcovou pištoľou nešťastne vystrelí na svojho  súrodenca. Pokiaľ ste vlastníkom osobnej strelnej zbrane, ste poľovníkom alebo  vášnivým zberateľom, potom sa na vás sťahuje aj zákonná povinnosť ich bezpečnej úschovy, Spravte všetko pre to, aby nikto iný okrem vás nemal prístup k vašim zbraniam. Skriňa na zbrane by mala byť samozrejmou potrebou pre každého fanúšika zbraní, či už dlhých alebo aj krátkych. Držte si svoje zbrane v bezpečí a predíďte tak možným nepríjemnostiam s devastujúcimi účinkami. 

skriňa na zbrane
Maxi skriňa na zbrane

Skrinka, skriňa alebo trezor na zbrane 

    Rôzne predajne a spoločnosti  ponúkajú široké spektrum trezorov a skríň  konštrukčne určených na uskladnenie a ochranu zbraní. Trezory a skrine na zbrane sa však samozrejme dajú využi na úschovu a bezpečné uskladnenie aj iných vecí. V pestrej ponuke objavíte skrine od tých najužších (už od 250 mm), až po masívne bezpečnostné skrine (šírka vyše metra). Výška skrine býva väčšinou okolo 1,5 metra. Skrine na zbrane majú kapacitu od troch dlhých zbraní až po osemnásť  kusov. Pre zlodejov sú spravidla náročnou prekážkou vďaka svojmu podlhovastému tvaru. Hlavné rozdiely medzi trezorom na zbrane a skrinkou na zbrane spočívajú v uzamykacom mechanizme a hrúbke ocele. Zatiaľ čo trezory na zbrane majú vo všeobecnosti hrubšiu oceľ a skutočný bezpečnostný zámok, skrinky na zbrane môžu byť odomknuté kľúčom a majú tenšiu oceľ. 

skriňa na zbrane
Úzka skriňa na zbrane, ktorá pojme 5 dlhých zbraní

Umiestnenie skrine na zbrane 

    Skriňa na zbrane by mala byť pevne zaistená, aby sa s ňou nedalo ľahko manipulovať. Zvyčajne sú priskrutkované k stene, podlahe alebo trámom. Pokiaľ  si zaobstaráte skriňu alebo trezor na zbrane, mali by ste im vybrať vhodné umiestnenie. Nie vždy budú podmienky pre montáž a kotvenie ideálne, ale za každých okolností treba prihliadnuť na dobrú dostupnosť, stabilnú teplotu a vlhkosť v miestnosti. Ako aj na zabezpečenie pred deťmi a nežiaducimi osobami. 

Komentovať