Nie je zlé počasie, ale zlé cyklo oblečenie na daný deň

cyklo oblečenieKaždý správny cyklista a milovník jazdy po jednej stope na bicykli povie, že na bicykel je vhodné takmer každé počasie. Avšak koľko z nich sa reálne vyberie na bicykel aj počas dažďa, vetra alebo aj prípadne veľkých horúčav? V takýchto chvíľach sa začnú hľadať rôzne výhovorky. Avšak pokiaľ sa cyklista správne pripraví a pripraví si vhodné cyklo oblečenie, tak nehrozí žiaden problém.

Ako si pripraviť cyklo oblečenie pred výjazdom

cyklo oblečenieDôležité je vedieť dve základné informácie ešte pred prípravou na výjazd. Prvou je dĺžka výjazdu a druhou je predpoveď počasia na celú dĺžku, pokiaľ budem na výjazde. Predpovede počasia sú už v dnešnej dobe čoraz spoľahlivejšie a teda aj presnejšie. A vzhľadom na dĺžku výjazdu viete celkom presne predpovedať ako sa počasie môže zmeniť oproti súčasnému. Treťou neposlednou radou je vedieť lokalitu, kam sa presne chystám na výjazd. Lebo bez nej je predpoveď počasia príliš všeobecná.

Aké cyklo oblečenie zvoliť do dažďa?

cyklo oblečenieNajčastejším neduhom, ktorý nás dokáže nepríjemne prekvapiť je dážď. Pokiaľ sa jedná o krátku prehánku počas sparného dňa, môže sa jednať o príjemné osvieženie. Ak sa však spustí vytrvalý chladný dážď tak môže nastať veľký problém. Hlavne v prípade zlého výberu cyklo oblečenia.

V prípade dažďa by teda malo ostať hlavne telo a nohy cyklistu v suchu, keďže podchladenie môže byť veľkým problémom. Na ochranu pred dažďom slúžia bundy, dresy a rôzne návleky. Tieto dokážu cyklistu skvele ochrániť. Aj proti najväčšiemu nečasu. Stačí si iba vybrať to najvhodnejšie pre každého cyklistu.

cyklo shope alebo športovej predajni nájdete určite tú najvhodnejšiu alternatívu cyklo oblečenia aj pre vás a na všetky podmienky, v ktorých chcete jazdiť. Pre každého cyklistu je zbytočné, aby vlastnil cyklo oblečenie do blata, pokiaľ jazdí iba po meste. Na druhej strane zase pončo ochráni mtb bikera iba minimálne a v lepšom prípade ho na prvom výjazde roztrhá. V tom horšom sa ním zachytí v teréne a potom nasleduje pád. Preto vyberajte cyklo oblečenie tak, aby čo najlepšie reflektovali váš štýl jazdy a aj vaše potreby.

Komentovať