Nerezové hrnce majú dosť výhod

Vo všeobecnosti môže byť nákup kuchynského riadu a gastro zariadenia z nehrdzavejúcej ocele jednou z najlepších investícií, ktoré ste kedy urobili pre vašu domácu alebo komerčnú kuchyňu. Nerezová oceľ je skvelou voľbou pre praktický riad s dlhou životnosťou, ktorý je ideálny na varenie, dusenie a pečenie. Je obzvlášť vhodný na pečenie v malých dávkach, pretože dobre udržuje teplo a rovnomerne varí jedlo. Nerezové hrnce a riad sa ľahko čistia a ošetrujú. Ocenia to určite začínajúci kuchári, mladé rodinky alebo študenti žijúci mimo domova. Po použití stačí vyčistiť hrniec horúcou mydlovou vodou alebo vydrhnúť oceľovou drôtenkou.

Nerezové hrnce
Nerezové hrnce sprofesionálnia vaše varenie

Nerezové hrnce majú svoju štruktúru

Jednou z najlepších možností pre riad z nehrdzavejúcej ocele je 3-vrstvový dizajn vrstvenia. Je to vrstva nehrdzavejúcej ocele, hliníka a opäť nehrdzavejúcej ocele. Toto vrstvenie pomáha utesniť hliník. Takže sa nemusíte obávať vylúhovania. Zároveň takáto štruktúra využíva lepšiu tepelnú vodivosť hliníka na vytvorenie homogénnejšieho povrchu na varenie. Tento typ dizajnu sa tiež ľahšie čistí, je vhodný do umývačky riadu a je pevnejší a pekne lesklý. A z čoho je vlastne vyrobená oceľ použitá na výrobu nerezových riadov v rátane obľúbených hrncov? Vo všeobecnosti nehrdzavejúca oceľ pozostáva z približne 10 percent chrómu spolu s niklom a železom. Chróm pomáha chrániť materiály pred hrdzou a zvyšuje ich odolnosť. Aj nerezové hrnce môžu mať v popise uvedený údaj 18/8, 18/10 alebo dokonca 18/1. Pričom prvé číslo označuje percento chrómu a druhé percento niklu.

Nerezové hrnce
Nerezové hrnce sú vďaka svojej dlhej životnosti výbornou investíciou.

Niektoré výhody varenia v nerezovom hrnci

Nerezová oceľ, ktorá sa používa v profesionálnych kuchyniach aj v domácnostiach, je produktom, do ktorého sa oplatí investovať. Tu sú nepopierateľné výhody:

– vysoká odolnosť,

– vynikajúci výkon pri varení,

– rýchle a jednoduché čistenie,

– vyžaduje si veľmi malú údržbu,

– nereaguje na určité potraviny,

– je ľahký a ľahko skladovateľný,

– leštený povrch a moderný dizajn a

– pestrý výber na trhu a cenová dostupnosť.

Aké sú ale nevýhody používania nerezového riadu? Jednou z možných nevýhod nehrdzavejúcej ocele je, že sa môžu vylúhovať ťažké kovy do potravín. Možno najmä vtedy, keď v nerezovom hrnci sa varí kyslé jedlo dlhší čas.

Komentovať