Nepodceňujte výber postele, ak túžite po plnohodnotnom odpočinku

Každý z nás veľmi dobre vie, aký dôležitý je pre človeka kvalitný, plnohodnotný a zdravý spánok. Kúpa novej postele nikdy nie je len záležitosťou moderného dizajnu či štýlu, ale predovšetkým komfortného matraca a roštu, ktorý vám zabezpečí, že sa nebudete ráno budiť dolámani a unavení. Z hľadiska dokonalého pohodlia a komfortu je najlepšie vyberať si postele podľa individuálnych potrieb, teda zvoliť možnosť voľby samostatného roštu a matraca a nie štandardné postele, kde je už lôžko zabudované, ako napr. klasické váľandy či pohovky. Postele by sme mohli prirovnať k pánskej alebo dámskej obuvi či k oblečeniu, pretože oblečenie si tiež potrebujete kúpiť presne na mieru a neexistuje žiadne štandardné prevedenie či veľkosť, ktorá by dokonale sadla skutočne každému.

postele

Skutočne zaujímavé prevedenie postele je vhodné pre každého s veľkou fantáziou.

Čo všetko je potrebné zohľadniť pri výbere postele?

Voľba vhodného materiálu či rozmeru je len jedným zo základných kritérií správneho výberu postele, zohľadniť však treba aj ďalšie dôležité subjektívne požiadavky, ako je napr. vek, hmotnosť či zdravotný stav, na základe ktorých vám predajca odporučí nielen vhodný rošt, napr. lamelový, pevný, polohovateľný, ale aj správne materiálové prevedenie a tvrdosť matraca. Ľudia s nižšou hmotnosťou a seniori by si mali vyberať mäkšie typy matracov, kým pre robustnejšie postavy sa odporúčajú tvrdšie matrace. Veľmi obľúbené sú aj matrace so zónovaním, ktoré sú anatomicky rozdelené do jednotlivých zón s optimálnou tvrdosťou pre bedrovú, ramennú či inú oblasť tela, vďaka čomu poskytujú maximálne komfortný a zdravý odpočinok. Aj samotné matrace dokážu postele zmeniť na nepoznanie, vylepšiť ich alebo naopak úplne pokaziť celý dojem.

postele

Matrac tejto postele vyzerá veľmi pohodlne a mäkko. Nie je však vyhovujúci pre každého.

Postele pre ľudí so zdravotnými problémami

V súčasnosti si postele môžete vyberať aj podľa toho, aký je váš aktuálny zdravotný stav, napr. pre alergikov či astmatikov sú na trhu dostupné rôzne antialergické matrace z veľmi kvalitných a zdravotne nezávadných materiálov s lepším systémom odvetrávania a snímateľnými antibakteriálnymi či antialergickými poťahmi pre dosiahnutie čo najlepšej hygienickej údržby matraca. V prípade iných zdravotných problémov, ako sú napr. ochorenia kĺbov či chrbtice, sú najlepším riešením špeciálne zdravotné – ortopedické matrace.

Komentovať