Nenahraditeľný dámsky opasok

dámske opasky

Zaraďte opasky do vašich denných outfitov pre zaujímavejší vzhľad

My ženy vieme, že módne doplnky sú veľmi dôležité. Kabelka, šatka, okuliare či opasok vedia robiť s vaším výzorom divy a aj jednoduchému outfitu dodajú potrebný šmrnc. Dámsky opasok nie je určený len na to, aby držal vaše nohavice alebo sťahoval bruško dnu.

S vhodne zvoleným a zladeným opaskom si môžete opticky ubrať pár kíl alebo zvýrazniť váš pás, ak je to potrebné. Veľmi efektné je momentálne nosenie dámskeho opasku cez oblečenie, napríklad cez šaty. Vyzerá to štýlovo a k jedným šatám môžete opasky pravidelne obmieňať a tak vytvárať stále nový outfit. Mali by ste ale vedieť aký typ postavy máte a podľa toho opasok nosiť. Mal by totižto váš outfit pozdvihnúť a nie ho úplne pokaziť.

Dámsky opasok – ako si vybrať?

dámsky opasok

Elegantne či športovo, k šatám, k nohaviciam, alebo na svetrík

Na trhu je nekonečné množstvo dámskych opaskov rôznych druhov, farieb i kvality. Výber nie je zložitý, no dám vám pár tipov, podľa ktorých sa lepšie zorientujete. Najdôležitejšie je nekupovať lacno vyzerajúce opasky.

Zámerne som nepovedala lacné, ale lacno vyzerajúce, pretože osobne si nemyslím, že za opasok by ste mali utrácať prehnane veľa. Dnes si už vo výpredaji kúpite naozaj kvalitný opasok za slušnú cenu. Určite nekupujte lacné napodobeniny kože – lacnota z nich priam srší a každý to hneď uvidí. Ak zháňate opasok na vzácnejšie príležitosti alebo do práce, voľte jednoduchý úzky opasok – najlepšie kožený a tmavej farby.

V šatníku by určite nemal chýbať klasický čierny a hnedý dámsky opasok, no pre oživenie šatníka majte po ruke aj červený alebo opasok iných výrazných farieb. Ak sa obliekate väčšinou jednoducho, voliť môžete aj opasok so vzorom (napr. kvetinový), na oživenie celkového vzhľadu.

Pár dobrých rád na záver

dámsky opasok

Dámsky opasok môže vyzerať aj veľmi štýlovo

Ak máte skôr nižšiu postavu a kratší pás, široké opasky by pre vás mali byť tabu – opticky váš pás ešte zmenšia a vy budete vyzerať komicky. Pre ženy, ktoré majú vrch tela príliš úzky v porovnaní s dolnou časťou, sú široké opasky perfektnou voľbou. Upútate tak pozornosť na hruď a širšie boky si nikto nevšimne. Pre dámu s miernou nadváhou a širokým pásom je tiež ideálny široký, jednofarebný opasok a mal by byť tmavý.

Pri kúpe dámskeho opasku si vždy rozmyslite, či ho budete nosiť na vašom páse alebo ho potrebujete do nohavíc. Väčšinou je tam dosť veľký rozdiel v centimetroch. Tiež by ste mali vedieť, že dámsky opasok už nemusí ladiť s kabelkou, topánkami ani ničím iným. Krásne a kvalitné opasky si môžete zakúpiť aj TU.

Komentovať