Nakoľko sú dôležité prvé detské topánky?

O prvých detských topánkach sa už napísalo a nahovorilo dosť. A keďže sú názory rôzne, pre mnohých nových rodičov môže byť výber topánok pre svoje deti dosť mätúci. Zrejme neexistuje všeobecne správna obuv pre deti alebo všetci majú kúsok pravdy. Keďže sme všetci individuálni, detské topánky by nemali byť výnimka a tiež by sa k ním malo pristupovať individuálne.

Prvé detské topánky

Aké by mali teda byť prvé detské topánky? Mali by byť pevné, aby držali a formovali tvar chodidla? Mali by mať ortopedickú tvarovanú stielku? Alebo by mali skôr byť mäkké a ľahké, aby deti cítili pod nohami rôzne povrchy zeme a chodidlá sa tvarovali samé prirodzene? Akokoľvek sa rozhodnete, mali by ste vedieť zopár faktov.

ružové detské topánky

Krásne ružové detské topánky ktoré si vaše dieťa zamiluje.

Materiál

Tu taktiež neplatí žiadne pravidlo, aj keď samozrejme, koži sa nič nevyrovná. Dnes už však nájdete rôzne kvalitné eko-kože a textílie, vďaka ktorým je možné nájsť nekoženú kvalitnú detskú obuv.

Ploché chodidlá

Je pravda, že detské chodidlo sa vyvíja a je dobré nechať tomu čo najprirodzenejší priebeh. Zároveň, detské chodidlo vo veku, keď sa začínajú prvé kroky, je ešte obalené tukom. Toto mnohých rodičov mýli a myslia si, že má dieťa ploché chodidlá. Vtedy začnú nakupovať detské topánky s ortopedickými stielkami. Toto je chyba. Tento detský tuk sa samozrejme po niekoľkých týždňoch postupne vytratí. Detské chodidlá v takomto malom veku ešte nie sú ploché. Ploché sa stávajú v neskoršom veku zlým došliapnutím alebo krivou chôdzou. Ak sú však príliš skoro zvolené ortopedické detské topánky, paradoxne aj keď sú zdravotne tvarované, môže to v konečnom dôsledku viesť k deformovaniu chodidiel.

hnedé detské topánky

Pekné hnedé detské topánky pre vaše malé dieťa.

Veľkosť detských topánok

Detské chodidlá rastú pomerne rýchlo, preto detské topánky by stále mali byť o pol čísla až číslo väčšie. Výnimkou sú sandále, pri tých maximálne o pol čísla väčšie ako samotné chodidlá dieťaťa. Pravdou je, že čím väčší výber topánok pre deti je, tým viac zmätení môžu byť aj rodičia. Skúste vsadiť na váš rodičovský inštinkt a určite sa rozhodnete správne.

Komentovať