Najlepšie dámske šaty pre postavu v tvare hrušky

Postava v tvare hrušky

Ženy tohto typu majú útle ramená a vrch tela, so štíhlym pásom, širokými bokmi a silnejšími stehnami. Nie je to tragédia samozrejme, každá sme nejaká a svojim spôsobom jedinečná. Existuje však zopár tipov, ako si vybrať správne dámske šaty, aby sa opticky tento vzhľad vylepšil a veľkostne vyrovnal.

dámske šaty

Zvoľte si správne dámske šaty na vašu postavu

Čo na seba?

Ženy s postavou v tvare hrušky docielia najviac lichotivý vzhľad ak nosia dámske šaty , ktoré sú zúžené v páse a najviac pozornosti sa upriamuje na plecia, ramená a dekolt. Znamená to, že sa im hodia rôzne volániky na rukávoch, rôzne aplikácie v dekolte alebo výrazné farby a vzory, prípadne masívne náhrdelníky. Naopak v dolnej časti tela od bedier po stehná by mali byť šaty jednoduché, minimalistické, najlepšie v tmavých farbách alebo bez vzorov a ozdôb.

Aké dámske šaty?

Detail a objem hore, minimum dole

Šaty takéhoto typu sú najbežnejšie a najlepšie. Je v podstate jedno, či spodná časť dámskych šiat bude rovná alebo A-čková. Farba by mala byť neutrálna a nevýrazná. Naopak na vrchu to môže hýriť výraznými farbami, potlačou, nápismi a zaujímavými detailami. Ženy postavou typu hrušky majú v tomto skutočnú výhodu, pretože sa môžu v dekolte a na ramenách skutočne vyhrať zaujímavými doplnkami. Vhodné sú aj rôzne brošne, šatky, veľké farebné náušnice a pod. Najlepšie sa k šatám hodia lodičky na hrubšom podpätku alebo klinové podpätky.

dámske šaty

Každej dámskej postave sa hodia nejaké šaty

Dámske šaty v tvare presýpacích hodín

Takéto šaty majú výrazné plecia, napr. vypchávkami, alebo s volánikmi a inými zaujímavými strihmi. Ďalej úzky pás (ak šaty nie sú zúžené, vyriešte to opaskom), a sukňa A-čkového strihu alebo aspoň mierne rozšírená a maximálne po dĺžku kolien. A zrazu vyzeráte ako iná žena. Hodia sa aj kabelky väčších rozmerov.

Oversize košeľa (alebo košeľa ako typ šiat)

Košeľa, ktorá má golier, náprsné vrecká, gombíky a rukávy s manžetami sú presne tie detaily, ktoré priťahujú pohľad. Spodok košele je jednoduchý a padavý. K tomu výrazný hrubší opasok a perfektný outfit pre „ženu hrušku“ je hotový (a tak jednoduchý!).

Komentovať