Nábytok – urob si sám

nábytok

Vytvorte si vlastný DIY nábytok

V dnešnej dobe sa musíte obzerať za každým utrateným eurom, o to viac pri kúpe nového domu či bytu alebo pri sťahovaní do podnájmu. Kupovať nový nábytok alebo vymieňať starý, pretože nepasuje rozmermi, môže byť zaťažujúce pre vašu peňaženku. Tu sa naskytuje príležitosť pre inšpiráciu sa projektami „urob si sám“ alebo DIY – „do it yourself!“.

DIY nie je len spôsob ako vizuálne spojiť pohovku so stolíkom očalúnením pohovky alebo pridaním vankúšov ladiacich farieb. DIY je spôsob ako vdýchnuť život vášmu novému bytu či domu. Pri práci na kreatívnych aktivitách si môžete skvele oddýchnuť a svoju myseľ na chvíľu zamestnať niečím iným ako myšlienkami na to, čo treba ešte zariadiť a vybaviť. Okrem toho vás takýto nábytok vyjde lacnejšie, pretože stačí kúpiť obyčajný kus a pretvoriť ho na výnimočný len vďaka pár trikom.

Na začiatok niečo jednoduché

Ak si netrúfate na veľké projekty, skúste začať napríklad konferenčným stolíkom. Či už kúpite biely, čierny, glazúrovaný alebo z dreva, stačí pridať na rohy pliešky v kontrastnej zlatej alebo striebornej farbe, a hneď dostanete nábytok, ktorý upúta pozornosť každého návštevníka. V dnešných dňoch sa stávajú trendom práve metalické a kovové farby v kontraste s prírodnými materiálmi. Ak nezoženiete rohové pliešky, alebo ak zvolíte oválny tvar stolíka, skúste namontovať skrutky, matice a klince rôznych tvarov do nôh stola, do stredu alebo po jeho obvode.

Ďalším projektom, na ktorom určite nič nepokazíte je pretvorenie zrkadla. Na internete nájdete množstvo inšpirácie, ako si spraviť originálny kúsok, už len pridaním farebných sklíčok, kamienkov, mušiel, gorálok, gombíkov alebo textilných materiálov. Zrkadlá sú samozrejme súčasťou kúpeľní a vstupných chodieb, avšak aj váš obývačkový nábytok vie takýto prvok prekvapivo oživiť a dizajnovo zjednotiť.

Zapojte svoje deti

nábytok

Vymeňte svoj starý nábytok za novší a originálny!

Vaše deti určite ocenia príležitosť podieľať sa na zariaďovaní nielen svojich izieb ale aj spoločných obytných priestorov. Pri maľovaní alebo lepení dekorácií na stolíky a skrinky budete podnecovať ich kreativitu a navyše tak spoločne vytvoríte štýlový nábytok. Takéto jedinečné kúsky sa budú určite tešiť obdivu od vašich priateľov a známych.

Komentovať