Nábytok – jeho výber si dôkladne premyslite

nábytok

Doprajte si domov luxusný nábytok na mieru

Zariadiť interiér svojho domova praktickým, účelným a zároveň vkusným i štýlovým nábytkom, ktorý bude pre vás atraktívny aj o niekoľko rokov, nemusí byť vždy jednoduché. Ak si však osvojíte určité základné pravidlá zariaďovania interiéru, podarí sa vám vytvoriť bývanie, s ktorým budete dlho spokojný.

Charakteristickou črtou súčasných interiérov je najmä vzdušnosť, otvorený priestor, nenútenosť a komfort. Miestnosti zahltené nábytkom, vitríny, skrinky či poličky preplnené najrôznejšími dekoráciami a drobnosťami sa dnes už nenosia, práve naopak – prednosť dostáva nábytok v minimalistickom štýle v duchu hesla „menej je viac“.

To isté pravidlo platí aj pre použitie farieb v interiéri, či už sa to týka nábytku, stien alebo podláh. Práve neutrálne a dobre kombinovateľné farby v podobe bielej, sivej, hnedej alebo béžovej sú ideálnou základnou voľbou, ktorú vždy môžete vhodne doladiť aj doplnkami jednej výraznejšej farby napr. vínovočervenou, zelenou, prípadne fialovou.

Nábytok na mieru

Ak vám bežne dostupný nábytok štandardných rozmerov z nejakých dôvodov nevyhovuje (napr. pri atypických priestoroch), môže byť práve nábytok na mieru riešením, ktoré potrebujete. Nábytok zhotovený presne na mieru je dokonale prispôsobený nárokom aj požiadavkám majiteľov a dokážete ho dokonale dizajnovo zladiť s ostatným nábytkom napr. pri prepojení kuchyne s obývacím priestorom. Nábytok na mieru je vyšším štandardom pri zariaďovaní domácnosti, je preto potrebné počítať aj s vyššími finančnými nákladmi ako v prípade hotového nábytku na predajniach.

Ako vyberať nábytok?

Vyberať nábytok treba veľmi uvážene s ohľadom na účel, ktorému bude slúžiť. Vždy treba zvážiť, pri kúpe ktorej časti nábytku môžeme byť menej náročný a prípadne aj čo to ušetriť a kedy sa šetrenie príliš nevypláca. Rozhodne nešetrite pri kúpe postelí či matracov, ktoré majú priamy vplyv na kvalitu vášho spánku a tým aj na vaše zdravie. Nešetrite ani na ergonómii a funkčnosti kuchynskej linky, ktorá vám môže výrazne zjednodušiť prácu v kuchyni. Dôsledný treba byť aj pri zariaďovaní detských izieb a vyberať len kvalitný nábytok zo zdravotne nezávadných materiálov.

nábytok

Pri kúpe nových matracov rozhodne netreba šetriť

Komentovať