Na štýle gastro nábytku záleží

Už druhým rokom je gastro sektor mediálnou témou takmer každodenne. Pandemické opatrenia výrazne vplývajú a ešte aj nejaký čas budú vplývať na návštevnosť gastronomických prevádzok. Všetko to núti prevádzkovateľov reštaurácií, barov, cukrární a iných gastro prevádzok zamýšľať sa nad tým, ako sa udržať v biznise. Prípadne zmeniť a prispôsobiť filozofiu svojho podnikania meniacim sa spoločensko-ekonomickým podmienkam  a dostať sa do zisku. Samozrejme, že každý podnikateľ by chcel mať reštauráciu, do ktorej by prichádzalo pravidelne čo najviac hostí. Okrem manažérskych schopností jeho samotného je nemenej dôležitý personál. Počnúc šéfkuchárom a jeho pomocníkmi v kuchyni a končiac obsluhujúcim personálom. Dôležité je gastro vybavenie v kuchyni a nábytok priamo v jedálni. Vybrať správnych ľudí a ten správny gastro nábytok nie je vôbec jednoduché. Pri nábytku je potrebné sústrediť sa na to, aby celok vyzeral skutočne štýlovo. Vrátane dekorácii a rôznych interiérových doplnkov. Keď si človek dá skvelé jedlo v príjemnom prostredí, určite ho to poteší a bude prichádzať častejšie.   

gastro nábytok
Správny gastro nábytok výrazne uľahčuje prácu

Gastro nábytok dotvára atmosféru 

     Výber správneho nábytku, ktorý zútulní vašu gastronomickú prevádzku,  môže zohrávať kľúčovú úlohu. K dispozícii sú stovky štýlov a tisíce rôznych možností ako to  všetko  vhodne skombinovať. Práve pre ten váš priestor. Dôležitá je vízia a aj vaše finančné možnosti. Niet pochýb o tom, že atmosféra stravovacieho prostredia musí byť citlivým doplnkom k jedlu a službám. Gastro nábytok zohráva významnú úlohu v spokojnosti hostí s ich celkovým zážitkom zo stolovania. Možno by bolo vhodné poradiť sa s odborníkom. Prebrať priamo s ním niekoľko myšlienok a stratégií. Aj ako pristupovať k výberu reštauračného nábytku pre úspech vašej reštaurácie. 

gastro nábytok
Gastro nábytok by mal byť predovšetkým funkčný

Jeden alebo kombinácia nábytkových štýlov? 

    Pravdepodobne každý, kto si zriadil alebo prevádzkuje nejakú gastro prevádzku, má v hlave svoju vlastnú  podnikateľskú víziu.  Čím viac  rozumie svojej vytúženej predstave podávania jedál  a podmienok stolovania, tým ľahšie sa môže rozhodovať pri výbere nábytku. Či už ide o  neformálnu reštauráciu alebo miesto pre luxusné stolovanie. Nie vždy bude existovať jeden typ nábytku definujúci konkrétnu miestnu atmosféru. Namiesto toho by pestrosť interiérových doplnkov, dekorácií a nábytku  malo pomôcť dotvárať požadovanú náladu. Ujasnite si vopred, v akom štýle chcete váš podnik mať. Klasika, vintage alebo retro štýl? Alebo len jednoduchá moderná elegancia?  

Komentovať