Na Maledivy kedykoľvek, aj počas zimy

Celoročné dovolenkové destinácie sú čoraz populárnejšie. Platí to najmä pre ľudí, ktorí majú radi letné podnebie, kým na Slovensku vládne studené a sychravé počasie. Navštíviť takúto krajinu je skvelý spôsob, ako si zlepšiť náladu a opäť chytiť zdravú farbu pokožky. Ideálnym obdobím je čas vianočných sviatkov medzi Vianocami až do troch Kráľov. Vtedy si ani nevyčerpáte veľa dovolenky v práci a na chvíľu zabudnete na svoje starosti. Maledivy sú ostrovným štátom v Indickom oceáne na juh od Indie. Miestne klimatické podmienky robia z Malediv celoročne dostupnú destináciu, kde si z času na čas ľudia prídu dopriať luxus.

maledivy

Legendárne maledivské chatky

Maledivy luxusným rajom pre každého

Maledivy sú dodnes pre množstvo Slovákov neznámym pojmom. Často ani nevieme, kde sa toto súostrovie nachádza. V skutočnosti sú to Maldivy, ktoré sa od nás dočkali aj názvovej mutácie, ako napríklad Malé Divy, čo je už úplný nezmysel. Ale ak prídete do cestovnej kancelárie, personál vás rád poopraví a odporučí vám pobyt zo svojej ponuky. Môžete naraziť na menší šok, predsa len nejde o dovolenku, ktorú si priemerne zarábajúci človek môže dopriať každý rok. Už len doprava stojí nemalé peniaze, nakoľko je nám táto exotika geograficky vzdialená. Ale pokiaľ vám drahšie pobyty neskrivia tvár, určite Maldivy stoja za návštevu. Čaká tu na každého bohatý podmorský život v najčistejšej vode na svete.

maledivy

More asi nenájdete nikde také čisté, ako práve tu

Pláže, ktoré tešia oči a vyrážajú dych

Pláže Maldivských ostrovov dokážu očariť vďaka svojmu bielemu piesku. Jeho jemnosť spoznáte každým jedným krokom po jeho povrchu. Priezračnosť vody a jej azúrová farba je už trademarkom každej časti pobrežia Maldív. Šnorchlovanie patrí medzi najčastejšie aktivity na pobreží. Stojí za to vidieť na vlastné oči pestrý svet koralov, pestrofarebných rýb, korytnačiek a ďalšie exotické druhy zvierat, ktoré nikde inde na svete neuvidíte. Nemusíte sa obávať ani o vlastnú bezpečnosť. Na Maldivách je bezpečne. Vo väčších mestách a pri zvýšenej hustote ľudí hrozia malé krádeže, tak ako všade na svete.

Komentovať