Moto oblečenie

Motocykloví jazdci neustále hľadajú najvhodnejšie oblečenie na motorku už od vzniku motocyklov. Prvoradá bola vždy ochrana proti vetru, dažďu a počasiu všeobecne. Ako sa zvyšoval výkon motocyklov, začali stúpať nároky jazdcov aj vzhľadom na moto oblečenie. Narastajúci trend zlepšenia vlastností nie len vzhľadom na ochranu proti vetru a dažďu, ale aj ochrana zdravia jazdcov v prípade pádov a kolízií.

Pri tomto vývoji sa radikálne menil nielen vzhľad oblečenia, ale aj používané materiály pri výrobe a funkčnosť oblečenia. Zároveň sa začalo deliť moto oblečenie na základe typov motocyklov. Napríklad motocrossový jazdec má odlišné požiadavky na oblečenie ako okruhový jazdec na cestnom motocykli. Hoci súčasne obaja vyžadujú maximálnu funkčnosť aj na úkor pohodlia a komfortu. Na druhej strane moto turista jazdiaci dlhé trasy má vysoké požiadavky aj na komfort oblečenia a takisto aj funkčnosť. V neposlednom rade zohráva svoju rolu aj design oblečenia.

Rovnako veľký, ak nie väčší skok prekonali aj materiály z ktorých je moto oblečenie vyrábané. Prechod od bežného oblečenia, cez kožené bundy a čiapky až po najnovšie materiály využívajúce nanotechnológie, duté vlákna, rôzne typy membrán a ďalšie novinky zo sveta technológií.

Funkcia týchto odevov sa tiež rozšírila. Od ochrany pred počasím sa rozšírila na aktívnu ochranu jazdcov v prípade pádov a zabránenie vážnym aj ľahším zraneniam. Na splnenie všetkých týchto funkcií firma Foxracing ponúka špeciálne vyrábané nie len helmy, ktorých nosenie je povinné skoro po celom svete. Ale aj špecializované topánky, rukavice, chrániče krku, ľadvinové pásy, chrániče hrude a chrbta, spevnené a vystužené  nohavice  a bundy. Rovnako ponúka aj príslušenstvo pre jazdcov a ich motocykle ako okuliare, vaky na vodu, náhradné diely a ďalšie doplnky, ktoré motocyklista potrebuje. Navštívte www.foxracing.skmoto-oblečenie1 moto-obečenie

 

 

 

Komentovať