Moto oblečenie – ako si správne vybrať z ponuky?

moto oblecenieVybrať si vhodné moto oblečenie na motorku nie je nič jednoduché, najmä ak chcete skĺbiť dohromady hneď tri dôležité veci pre kvalitnú jazdu – bezpečnosť, pohodlie, ale i štýlovosť. Prvým problémom môže byť napr. ponuka v obchodoch, ktorá je naozaj veľká a tiež to, ak sa v tejto problematike ešte príliš nevyznáte. V týchto dvoch prípadoch sa veľmi pravdepodobne môže stať, že si vyberiete nesprávne a práve preto sme pre vás pripravili tento článok o vhodnej voľbe moto oblečenia.

Textilné alebo kožené moto oblečenie?

Pri výbere si musíte hlavne zvoliť správny materiál, z ktorého by vaše nové moto oblečenie malo byť vyhotovené a to záleží najmä od štýlu vašej jazdy na motorke. Na trhu sa nachádzajú kožené i textilné výrobky, z ktorých obe majú svoje výhody, ale aj nevýhody, o ktorých si môžete prečítať nižšie.

Výhody a nevýhody, ktoré vám poskytuje textilné moto oblečenie

Pokiaľ plánujete iba „obyčajnú“ jazdu motorkou alebo so skútrom na cestách, jednoznačne vám odporúčame vybrať si textilné moto oblečenie. Je totižto oveľa pohodlnejšie než kožené a na cesty vám bohato postačí. To, na čo si treba dávať pozor pri kúpe moto oblečenie z textilu je hlavne jeho nepremokavosť. Správne moto oblečenie vás musí chrániť pred dažďom i vetrom na 100%. Pokiaľ jazdíte i za tmy, na vašom oblečení by nemali chýbať reflexné prvky a ak jazdíte aj za nepriaznivejšieho počasia, je lepšie zvoliť moto oblečenie, ktoré sa skladá z dvoch vrstiev.moto oblecenie

Výhody a nevýhody, ktoré vám poskytuje kožené moto oblečenie

Kožené moto oblečenie je vhodné pre motorkárov, ktorí jazdia na športových a pretekárskych motorkách. Tu ide pohodlie do úzadia a dôležitá je hlavne bezpečnosť, ktorú vám ponúkne práve kvalitná koža a v nej integrované chrániče.

Ďalšie súčasti moto oblečeniamoto oblecenie

Pri výbere moto oblečenia vám takisto odporúčame poradiť sa so samotnými predajcami v obchodoch. Nezabúdajte ani na ostatné doplnky vhodné pre motorkárov – bezpečnostné prvky, rukavice či termoprádlo. A na záver vám prajeme už len množstvo šťastne najazdených kilometrov a radosť z jazdy!

Komentovať