Moto čižmy – podľa čoho si v obchode správne vybrať?

Aké moto čižmy si kúpiť? To je väčšinou otázka, ktorá nasleduje hneď po tom, ako prvotný entuziastický ošiaľ z kúpy motorky pominie a je nutné začať myslieť aj  na pohodlie a bezpečnosť pri jazde. Avšak, to, aké moto čižmy by ste si mali kúpiť záleží v prvom rade od typu motorky na ktorej budete jazdiť, a od toho, kde, kedy a hlavne za akého počasia sa vydáte na cesty. Pokiaľ však chcete mať lepší prehľad v tom, ktorý typ čižiem je vhodný pre ktorý typ motorky, odporúčame vám prečítať si náš dnešný článok.Moto čižmy

Čo by mali mať všetky dobré moto čižmy?

To, čo by mali mať všetky moto čižmy, nech ich už jazdíte na akomkoľvek type motorky, sú výborné tepelné, izolačné a hlavne odvetrávajúce vlastnosti, pričom obzvlášť na tie posledné motorkári s obľubou zabúdajú. Je naozaj ťažké nájsť také moto čižmy, ktorý by kombinovali všetky tieto vlastnosti, ale v tomto prípade sa naozaj oplatí poriadne zainvestovať a vybrať si iba zaručenú kvalitu.

Moto čižmy na skúter

Ak sa chystáte jazdiť iba na skútri, teda väčšinou v meste alebo len na krátke vzdialenosti a tiež nie za extrémneho počasia, nie je potrebné prísne dbať na to, aby boli splnené všetky vyššie spomínané vlastnosti. Hlavnou podmienkou je, aby bol dobre chránený členok a na to vám môžu poslúžiť aj vhodne zvolené tenisky.

Moto čižmyMoto čižmy na malý motocykel

Za malý motocykel sa všeobecne považuje taký, ktorý nepresiahne 125 cm3 a je obľúbený predovšetkým medzi začiatočníkmi. Aj keď na ňom však jazdia začiatočníci, je stále dôležité dbať na vhodnú moto obuv a tak moto čižmy v tomto prípade už nebudú určite zlou voľbou. Je tiež potrebné, aby moto čižmy na malý motocykel spĺňali kritériá, ako napr. ochrana členku a holene, čo zabezpečíme vysokými moto čižmami, vodotesné a odvetrávajúce vlastnosti, nízka a pevná podrážka a tiež uzatváranie, vďaka ktorému sa moto čižmy presne prispôsobia našej nohe. To sú však iba prvé dva typy motoriek. Na otázku aké moto čižmy kúpiť pre jazdu na chopperi alebo turistickej motorke nájdete odpoveď v našich nasledujúcich článkoch.

Komentovať