Moderný interiérový dizajn vytvoríte za pomoci grafoskla

 interierovy dizajnPokiaľ zariaďujete svoj nový byt alebo dom, dávajte teraz dobrý pozor! Totižto, bytový dizajnéri prichádzajú na trh s novinkou, ktorá nás teda mimoriadne oslovila – ide o veľmi moderný interiérový dizajn vytvorený za pomoci grafoskla. Pokiaľ sa chcete vzdať predstavy tradičného bývania a túžite siahnuť po niečom skutočne sviežom a modernom, rozhodne by ste sa mali dozvedieť niečo viac o tomto novom trende, ktorý z rôznych kútov zeme zavítal aj k nám.

Čo je to grafosklo?

Na začiatok je asi najdôležitejšie vysvetliť si čo je to grafosklo a ako dokáže oživiť váš interiérový dizajn. Grafosklo je sklo vyrábané špeciálnym procesom kalenia, vďaka čomu nadobúda celkom iné vlastnosti než obyčajné sklo. Grafosklo je totižto pevné a vysoko odolné (až 5x odolnejšie než bežné sklo) a pre interiérový dizajn je použiteľné v mnohých smeroch, pretože ponúka skvelé oživenie ale aj funkčné využitie do každej domácnosti. Aké – to už sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Priestranný a presvetlený interiérový dizajn

Moderný interiérový dizajn sa vyznačuje hlavne priestrannými a dobre presvetlenými priestormi a pre dosiahnutie tohto efektu vám môžu pomôcť práve grafosklá. V prvom rade – murované priečky môžete nahradiť grafosklom. Tým sa nielenže váš priestor opticky zväčší, ale ho dokážete aj bez problémov osvetliť. To sa zíde najmä pri predeľovaní miestností ako napr. obývacia izba, kuchyňa a jedáleň. Čo viac, grafosklo vám ponúka aj možnosť rôznych dizajnov, ktorými môžete rafinovane ozvláštniť vaše priestory a ktoré tiež dokážu skvele nahradiť rôzne doplnky či obrazy.

Funkčné využitie v kúpeľni aj kuchyni

Ďalším využitím, ktoré ponúka grafosklo pre interiérový dizajn, je, že ho môžete využiť ako náhradu za obkladačky a kachličky. Takýmto spôsobom vám poslúži napr. v kuchyni či v kúpeľni, pretože mu neprekáža ani vlhkosť či vysoká teplota (až do 200°C). Navyše, budete mať o jednu starosť menej – pri grafoskle nebudete musieť čistiť žiadne škáry!

interierovy dizajnGrafosklo ako zábradlie

Grafosklo možno využiť aj pri zábradlí na schodoch. Ak schody tvoria dominantu vášho bytu / domu (napr. ak sa nachádzajú v obývacej izbe), máte možnosť ich veľmi príjemne ozvláštniť práve takýmto spôsobom!

Komentovať