Moderné kuchyne v štýle ranča

Interiérový dizajn, ktorý v sebe nesie prvky ranča, je momentálne veľmi obľúbený. Či už ide o obývacie izby s typickým veľkým krbom zariadené v tomto útulnom štýle, o jedálne, v ktorých dominantu tvorí tzv. farmársky jedálenský stôl alebo o moderné kuchyne charakteristické čistými líniami v kombinácii s drevom a tehlami. Zapáčil sa tento dizajn aj vám? V tom prípade vás určite bude zaujímať aj niekoľko tipov na to, ako v štýle ranča zariadiť práve vašu kuchyňu.

Chladná biela farba a teplé materiály

Konkrétne táto kuchyňa mala už pred rekonštrukciou skvelé predispozície spočívajúce v klenutom strope, ktorý kuchyni dodáva pocit otvorenosti a vzdušnosti. Základnou farbou využitou pri rekonštrukcii, ktorá tento pocit ešte zdôraznila, bola biela. Aby priestor nepôsobil príliš chladne, boli doňho pridané rôzne „teplejšie“ materiály, ako napr. tehly či drevo. Pozornosť na seba pútajú aj stropné dosky ošetrené zaujímavou farbou, ktoré miestnosti dodávajú pocit tepla.

moderné kuchyne

Prevládajúca biela farba v kombinácii s drevom a tehlami – aj takto vyzerajú moderné kuchyne

Kuchynské skrinky vs. police

Kuchynské skrinky v bielej farbe a s jednoduchými líniami sú skvele doplnené o nožičky, ktoré im dodávajú práve ten vytúžený statkársky vzhľad. Tiež poskytujú dostatok úložného priestoru, vďaka čomu nebolo potrebné do miestnosti pridávať ešte aj vrchné skrinky. Práve v tom sú moderné kuchyne odlišné od tých tradičných – absencia horných skriniek totižto umocňuje pocit otvorenosti a kuchyňa tak nepôsobí stiesnene. Namiesto nich tu boli použité iba poličky, ktoré slúžia na umiestnenie veľmi efektívnych doplnkov.

Mramor, nikel aj tehly

Eleganciu a modernosť kuchyni dodáva kombinácia týchto skriniek s mramorovými pracovnými doskami a leštený nikel použitý na spotrebičoch. Taktiež výrazným doplnkov pre moderné kuchyne je veľký sporák, v tomto prípade v kontrastnej čiernej farbe. Skvelým dojem ešte umocňuje jeho zasadenie do tehlami obkladanej steny. Interiérový dizajn, ktorý navodzuje atmosféru ranča, je podporovaný aj grilom umiestneným v kuchyni, ktorý je taktiež obložený tehlami.

moderné kuchyne

Kontrastom k prevládajúcej bielej farbe je v tomto prípade čierny sporák

Jedálenský kútik pre moderné kuchyne

Hoci jedáleň by mala byť v dome samostatnou miestnosťou, pre moderné kuchyne je typické, že je v nich umiestnený aspoň malý jedálenský kútik. V tomto prípade skvele zapadá do celkového konceptu kuchyne a majiteľom slúži hlavne na rýchle raňajky pred prácou alebo školou.

moderné kuchyne

Jedálenský kútik je pre moderné kuchyne už viac-menej nevyhnutnosťou

Komentovať