Moderné interiérové farby zdravé aj dekoratívne

Pri výbere interiérových farieb môžeme sledovať celý rad parametrov a ich vlastností. Je to napríklad belosť, krycia schopnosť za mokra a za sucha, umývateľnosť natretých povrchov. Ďalej spracovateľnosť a vplyv na životné prostredie a zdravé bývanie. Ak budeme preferovať iba belosť a kryciu schopnosť za sucha, určite na trhu nájdeme produkty, ktoré toto budú spĺňať a zároveň môžu byť cenovo veľmi prijateľné. Ak však hovoríme o tom, že moderné interiérové farby by mali napĺňať všetky parametre v jednom výrobku, potom sa to môže prejaviť aj v cene farby.

moderné interiérové farby

Moderné interiérové farby inklinujú k jednoduchosti.

Moderné interiérové farby – zdravá interiérová farba s nanočasticami

Do širokej ponuky moderných náterových hmôt patria aj moderné interiérové farby. Tie sa vyznačujú tým, že pomáhajú odstraňovať v interiéri baktérie, plesne, škodlivé látky, splodiny, výpary a pachy. Takéto farby s obsahom fotokatalyckých látok vyrába niekoľko výrobcov. Jedná sa o silikátovou anorganickú náterovú hmotu, kde sa účinná fotokatalytická látka aktivuje bežným viditeľným či umelým denným svetlom. Táto farba obsahuje špeciálne nanočastice, ktoré na svojom povrchu vytvárajú v okamihu pôsobenia svetelnej energie radikálny kyslík.

Interiérová farba s voľným radikálom

Radikálny kyslík má mimoriadnu afinitu k všetkým formám organickej hmoty. Vďaka tejto schopnosti neinvazívne rozkladá toxické molekuly, ktoré sa dostanú na jeho povrch. Účinná látka sa pri tom nestráca, pretože energia k reakcii je získavaná a obnovovaná svetlom. Takéto moderné interiérové farby sú vhodné pre všetky priestory ohrozené dymom z cigariet, výskytom plynných a kvapalných exhalátov, zárodkov plesní a mikróbov.

moderné interiérové farby

Moderné interiérové farby na parížsky spôsob.

Moderné dekoratívne interiérové farby

Dekoratívne interiérové farby dopĺňajú trh dekoratívnych doplnkov a prestížnych dekoratívnych materiálov. Mnohé moderné interiérové farby majú mimoriadne jednoduchú aplikáciu a pre spotrebiteľa veľmi zaujímavý pomer ceny a dosiahnutého výsledku. Tieto farby poskytujú príležitosť všetkým vyskúšať si a experimentovať s elegantne bezchybným dekoratívnym výsledkom. To je súčasný moderným trend plný interiérovej kreativity. Vďaka povahe a zloženiu takýchto moderných interiérových farieb je možné dosiahnuť rôznorodý dekoratívny vzhľad stien najvyššej kvality s vysokou estetickou hodnotou.

Komentovať