Mini trezor alebo radšej pancierovaná skriňa?

Rozhodovanie sa o tom, či sa oplatí mať doma trezor na súkromné ​​použitie je len a len individuálna záležitosť. Závisí to samozrejme aj od nášho prístupu k bezpečnosti a ochrane majetku. Niečo úplne iné nastáva v situácii, ak vlastníme nejaký druh strelnej zbrane. Vtedy prichádza v účinnosť zákon o zbraniach a strelive. Ten vyžaduje riadne skladovanie zbraní, aby k nim nemali prístup nepovolané osoby.

Pištoľ by ste nemali mať na očiach. Položiť ju len tak na poličku alebo schovať do bežnej zásuvky pracovného stola či dokonca nočného stolíka. Je veľmi dôležité, aby ručná strelná zbraň bola bezpečne uzavretá a mala by k nej mať prístup len jedna oprávnená osoba. Sú ľudia, ktorí dokonca zbrane zbierajú. Odtiaľ pochádza nutnosť a obľuba trezorov a pancierových skríň na zbrane.

trezor
Strelná zbraň musí byť bezpečne uzavretá

Typy domácich trezorov

Bezpečné uloženie peňazí, dôležitých dokumentov a cenností skutočne závisí od konkrétnych potrieb. Tie ovplyvňujú stupeň bezpečnosti a mobility. Najmobilnejší mini trezor je klasická pokladnička. Dá sa jednoducho premiestniť z miesta na miesto. Jej výhodou sú malé rozmery, vďaka ktorým sa dá pre zvýšenie bezpečnosti schovať ju do väčšieho trezoru. Alebo do zásuvky pracovného stola s kľúčom. Mini trezory sú také malé, že sa dajú ľahko skryť do šatníka, písacieho stola alebo namontovať do nábytkovej steny.

Všeobecné rozdelenie trezorov je podľa spôsobu a miesta inštalácie, stupňa zabezpečenia a druhu použitých bezpečnostných opatrení. Bezpečnostný zámok v trezore môže byť kľúčový, elektronický alebo je to mechanická kombinácia, Za najlepšiu voľbu sa považujú trezory s kombináciou zámkových systémov.

trezor
Trezor nemusí ukrývať len vaše cennosti

Stupeň zabezpečenia, umiestnenie a inštalácia

Dobrý trezor chráni nielen pred stratou cenných vecí, ale chráni aj našich blízkych. Znižuje riziko náhodného použitia zbrane dieťaťom. Okrem toho sú pre poisťovateľa dôležité bezpečnostné systémy trezorov používaných v domácnostiach. Ak uvažujeme o poistení bytu alebo domu proti vlámaniu a krádeži, môže sa od toho odvíjať cena poistenia a hodnota prípadného odškodnenia. Dôležité je aj uvedomiť si, či je naše obydlie monitorované kamerovým systémom alebo dokonca bezpečnostnou službou.

Komentovať